Сі прилетів до Парижу та назвав відносини Китаю та Франції «моделлю для міжнародної спільноти»

Поділитися
Сі прилетів до Парижу та назвав відносини Китаю та Франції «моделлю для міжнародної спільноти» © EPA-EFE/Michel Euler / POOL MAXPPP OUT
Китай може оголосити про замовлення у Франції близько 50 літаків Airbus

5 травня лідер Китаю Сі Цзіньпін прибув до Парижу, де розпочинається його європейське турне, яке, за оцінками аналітиків, він використає для збільшення впливу Пекіну на економіку Європи та посилить розбіжності між Європою та США. 

Зв'язки між Китаєм і Францією є «моделлю для міжнародної спільноти мирного співіснування і взаємовигідного співробітництва між країнами з різними соціальними системами», йдеться у заяві Сі, оприлюдненій після того, як його зустрів у аеропорту прем'єр-міністр Франції Габріель Атталь, повідомляє Reuters.

EPA-EFE/Michel Euler / POOL MAXPPP OUT

Президент Франції Еммануель Макрон має намір закликати Сі Цзіньпіна зменшити торговельний дисбаланс і використати свій вплив на Росію щодо війни в Україні. 6 травня Сі має зустрітися з Макроном та головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.

Між країнами існують торгові суперечки. Франція підтримує розслідування Європейського Союзу щодо експорту китайських електромобілів, а в січні Пекін розпочав розслідування щодо імпорту бренді переважно французького виробництва – крок, який багато хто розглядає як відповідь у форматі «око за око».

«Ми хочемо отримати взаємність в обмінах і врахувати елементи нашої економічної безпеки», – сказав Макрон напередодні в інтерв'ю французькій газеті La Tribune.

Франція також намагатиметься досягти прогресу у відкритті китайського ринку для свого сільськогосподарського експорту. Китай може оголосити про замовлення близько 50 літаків Airbus під час візиту Сі, але залишається невизначеним, чи буде це нова угода, кажуть люди, знайомі з переговорами.

Франція прагне підштовхнути Китай до тиску на Росію з метою припинення її війни в Україні, але не досягла значного прогресу, окрім рішення Сі вперше зателефонувати президенту Володимиру Зеленському незабаром після візиту Макрона до Пекіна минулого року.

«Якщо китайці прагнуть поглибити відносини з європейськими партнерами, дуже важливо, щоб вони почули нашу точку зору і почали сприймати її серйозно», – заявило французьке дипломатичне джерело.

Нагадаємо, за останні місяці Китай значно допоміг у відновленні промислової бази та виробництва Росією зброї, яка застосовується для війни з Україною. Ці відносини Пекіна з Москвою ставлять під загрозу відносини Китаю з ЄС. Раніше Європа почала демонструвати, що готова до жорстких дій проти Пекіна. Держсекретар США Ентоні Блінкен нещодавно заявив, що Пекін робить війну «вічною», хоча заявляє, що хоче її припинення.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі