Шольц та Сі Цзіньпін провели розмову: серед тем була і війна РФ проти України 

Поділитися
Шольц та Сі Цзіньпін провели розмову: серед тем була і війна РФ проти України  © EPA/KAY NIETFELD/ POOL
Також лідери обговорили Ізраїль.

Співпраця між Пекіном і Берліном стала більш міцною, надійною і динамічною, заявив лідер Китаю Сі Цзіньпін канцлеру Німеччини Олафу Шольцу під час розмови відеозв'язком у п'ятницю, 3 листопада. Про це повідомляє Reuters.

Під час широкої дискусії, яка торкнулася глобальної торгівлі, кліматичних цілей, війни між Ізраїлем і ХАМАС, а також війни РФ проти України, обидва лідери погодилися, що китайсько-німецькі відносини поліпшуються на кількох фронтах.

"Китайсько-німецька торгівля стабільно розвивається, двосторонній інвестиційний ентузіазм високий, а співпраця між двома країнами стає стабільнішою, міцнішою і динамічнішою", - цитують Сі китайські ЗМІ.

Сі заявив, що обидві країни повинні не тільки розвивати хороші двосторонні відносини, але й захищати міжнародний порядок і багатосторонність, а також спільно працювати над вирішенням глобальних проблем, повідомляють державні ЗМІ Китаю. 

Під час зустрічі в листопаді минулого року Шольц та Сі спільно засудили погрози застосування ядерної зброї на тлі війни РФ проти України. 

Цього разу Сі зазначив, що "будь то палестино-ізраїльський конфлікт чи українська криза, для вирішення першопричини необхідно глибше замислитися над питаннями безпеки і сприяти побудові збалансованої, ефективної і стійкої архітектури безпеки", - цитують його слова державні китайські ЗМІ.

Шольц сказав, що "німецько-китайські відносини продемонстрували більше можливостей і широкі перспективи".

Під час переговорів Сі також висловив сподівання, що Німеччина спонукатиме ЄС “підтримувати принципи маркетизації та справедливості, співпрацювати з Китаєм для підтримки чесної ринкової конкуренції та вільної торгівлі, а також підтримувати стабільність глобальних промислових ланцюгів і ланцюгів поставок".

ЄС нещодавно почав розслідування щодо китайських електромобілів, також ЗМІ писали, що блок може розпочати й інші розслідування, пов'язані зі сталеливарними компаніями і вітроенергетичною галуззю Китаю.

Китай відмовився засудити війну РФ проти України, натомість Пекін розширює зв'язки з Росією. У жовтні лідер Китаю Сі Цзіньпін зустрівся главою Кремля Владіміром Путіним у Пекіні. Не секрет, що Захід, а передусім США, побоюються союзу КНР і РФ. Путін вирішив на цьому страху зіграти: на додачу до ядерного шантажу тепер він погрожує політичним і військовим блоком із Китаєм. На саміті в Пекіні Путін і Сі старанно демонстрували єдність. Але чи можна вже говорити про союз Росії та Китаю? Читайте про це в статті Віктора КонстантиноваІз чим Путін приїхав від Сі й чим це загрожує Україні?”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі