Росія та Китай підтвердили партнерство після зустрічі міністрів закордонних справ на G20

Поділитися
Обидві сторони заявили співпрацю і координацію, а також посилення стратегічної комунікації.

Росія і Китай вкотре підтвердили свою співпрацю після зустрічі міністрів закордонних справ двох країн в Індії на тлі зростання геополітичної напруженості через війну РФ проти України. Про це повідомляє CNN.

Зокрема, міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров зустрівся зі своїм китайським колегою Цінь Ганом у четвер, 2 березня, на полях зустрічі глав МЗС країн G20 у Нью-Делі.

У заяві, оприлюдненій після зустрічі, МЗС Росії повідомило про «одностайне неприйняття обома сторонами спроб втручання у внутрішні справи інших країн, нав'язування односторонніх підходів з використанням шантажу і погроз, протидії демократизації міжнародних відносин», очевидно, маючи на увазі Сполучені Штати та їхніх союзників по НАТО.

Згідно з повідомленням Міністерства закордонних справ Китаю, Цінь Ган заявив, що Пекін підтримує будь-які зусилля, що сприяють встановленню миру в Україні, і продовжуватиме відігравати конструктивну роль.

Обидві сторони підтвердили співпрацю і координацію, а також посилення стратегічної комунікації.

Напруженість у відносинах між Сполученими Штатами і Китаєм посилилася в останні тижні, в тому числі через занепокоєння Вашингтона, що Пекін розглядає можливість надання летальної допомоги Кремлю в його військових діях. Пекін заперечує ці звинувачення і натомість намагається зобразити себе неупередженим агентом миру - на відміну від США, яких він звинувачує у «підливанні масла у вогонь» і завданні шкоди світовій економіці санкціями проти Росії.

Раніше повідомлялося, що КНР розглядає можливість надання російській армії летальної допомоги для продовження війни проти України. Як заявили джерела Reuters, США повідомляють своїм близьким союзникам про можливість запровадження нових санкцій проти Китаю, якщо Пекін надасть військову підтримку Росії у війні.

Минулого тижня Китай оприлюднив позицію щодо війни РФ проти України, закликаючи до мирних переговорів. Документ Пекіна вже розкритикували деякі західні лідери. Більше про так званий «мирний план» Китаю читайте в статті ексочільника МЗС України Павла Клімкіна «Китайський маджонг». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі