Пекін фінансує поїздки до Китаю тайванських політиків напередодні виборів на острові. Це викликає занепокоєння чиновників Тайваню через широку кампанію того, що вони називають "втручанням у вибори", повідомляє Reuters.
Президент острова Цай Інвень та інші чиновники попередили, що Китай може спробувати схилити виборців на бік кандидатів, які підтримують тісніші зв'язки з Пекіном.
Китай, який вважає Тайвань своєю територією і посилює тиск, розглядає президентські і парламентські вибори 13 січня на острові як вибір між "миром і війною", називаючи керівну партію небезпечними сепаратистами і закликаючи тайванців прийняти “правильне рішення”.
Тайванське законодавство забороняє виборчим кампаніям отримувати гроші від "зовнішніх ворожих сил", в тому числі від Китаю, і прокуратура на півдні острова цього тижня заявила, що розслідує справи 22 осіб, в тому числі політиків, на предмет можливих порушень виборчого законодавства і законів про безпеку.
Служби безпеки Тайваню перевіряють понад 400 візитів до Китаю за останній місяць, більшість з яких очолювали місцеві лідери громадської думки.
Спецслужби вважають, що ці поїздки зі знижками на проживання, транспорт і харчування субсидовані підрозділами китайського Управління у справах Тайваню.
Люди, які беруть участь у таких поїздках, зазвичай самі оплачують свої авіаквитки, але інші витрати пропонує китайська влада, кажуть чиновники острова, які займаються цим питанням.
"Втручання у вибори почалося під виглядом групових турів", - заявив представник тайванської служби безпеки, додавши, що Пекін націлився на політиків, які мають вирішальне значення для адміністративної системи острова і відіграють ключову роль у формуванні громадської думки.
За його словами, за останні кілька місяців у таких поїздках до Китаю взяли участь понад 300 голів районів або селищ тільки з густонаселеної центральної частини Тайваню.
Згідно з двома звітами служб безпеки, з якими ознайомилося Reuters, понад 20 очільників районів столиці Тайбея приєдналися до спонсорованої Китаєм поїздки до Шанхаю зі своїми сім'ями у вересні, а понад десять осіб з асоціації місцевих політиків у сусідньому місті Нью-Тайбей здійснили поїздку цього тижня.
Деякі голови районів острова стали для Пекіна вікном контактів на Тайвані.
Цього року в таких поїздках взяли участь понад тисячу голів районів або селищ — це більше, ніж минулого разу, сказав чиновник, додавши, що Китай зосередився на виборчих округах, де є сильна підтримка кандидатів, які виступають за тісніші зв'язки з Пекіном.
Під час розслідування у південному місті Гаосюн прокурори заявили, що, на їхню думку, п'ять поїздок звідти були повністю профінансовані китайським Управлінням у справах Тайваню. Чиновники Китаю нібито просили учасників підтримувати певні політичні партії і "виступати проти незалежності Тайваню", йдеться в заяві прокуратури.
Тайвань призупинив групові тури до Китаю через туристичні агенції після пандемії COVID-19, але немає жодних обмежень для індивідуальних поїздок.
Раніше повідомлялося, що Китай посилив військову активність біля Тайваню напередодні виборів. Згідно з опитуваннями громадської думки, Лай Чін-те, який обіймає посаду віце-президента, є лідером серед кандидатів на посаду наступного президента Тайваню. Відносини острова з Пекіном є головним предметом суперечок на тлі виборів.
Головна опозиційна партія острова Гоміньдан, яка традиційно підтримує тісні зв'язки з Пекіном, пообіцяла відновити діалог із Китаєм у разі перемоги.