Reuters дізналося про ключові питання порядку денного візиту Сі Цзіньпіна в Париж 

Поділитися
Reuters дізналося про ключові питання порядку денного візиту Сі Цзіньпіна в Париж  © Getty Images
Очікується, що китайський лідер відвідає Францію в травні. 

Торгівля буде одним із ключових питань порядку денного під час зустрічі лідера Китаю Сі Цзіньпіна зі своїм французьким колегою Еммануелем Макроном у Парижі в травні. Очікується, що візит у Францію стане першою поїздкою Сі до Європи за останні п'ять років на тлі зростання напруженості у відносинах між ЄС і Китаєм, повідомляє Reuters.

Відносини Китаю та Франції затьмарюються торговельними проблемами. Париж підтримав розслідування Європейської комісії щодо імпорту китайських електромобілів, домінування яких на ринку ЄС загрожує європейським компаніям. У грудні минулого року Франція також запровадила субсидії для електромобілів європейського виробництва.

У відповідь на це Пекін у січні розпочав розслідування щодо імпорту бренді з Франції, на який, за даними китайської митниці, припадає 99,8% всіх поставок бренді з ЄС.

"Буде чітке повідомлення щодо торгівлі. Нам невідомо як виглядатиме майбутнє після листопадових виборів у США, тому потрібно рухатися вперед у пріоритетних питаннях”, - повідомило Reuters французьке дипломатичне джерело на умовах анонімності.

Французький дипломат також заявив, що важливо зберігати діалог на найвищому рівні, додавши, що необхідно передати "тверді" повідомлення щодо позиції Китаю стосовно України, Тайванської протоки і Південно-Китайського моря.

Протягом останнього року французькі офіційні особи намагалися вплинути на Пекін, аби він чинив тиск на Росію у питанні війни проти України та зменшив підтримку російського диктатора Владіміра Путіна.

Ці зусилля, очолювані дипломатичним радником Макрона Еммануелем Бонне, поки що не принесли результатів, але Париж вважає, що він має відігравати роль сили балансу. Міністр закордонних справ Китаю Ван І зустрічався з Макроном і Бонне у Парижі минулого місяця.

У січневому відеозверненні з нагоди 60-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Парижем і Пекіном Сі висловив сподівання, що обидві країни зможуть "відповісти на світову невизначеність стабільністю китайсько-французьких відносин", і назвав "зелену" промисловість та чисту енергетику потенційними сферами співпраці.

Цього року китайські державні ЗМІ активно просували культурні обміни між Францією та Китаєм.

Макрон отримав незвично пишний прийом під час свого минулорічного візиту до Пекіна, який аналітики розцінили як спробу Китаю вплинути на ключові країни Європи на тлі протистояння з США. Детальніше про візит Макрона в Китай розповідав експосол України у Франції та США Олег Шамшур у статті “Як дядько Сі намагається відірвати Європу від дядька Сема руками Макрона”.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі