Путін у травні відвідає Китай, зустрінеться з Сі Цзіньпіном — Reuters

Поділитися
Путін у травні відвідає Китай, зустрінеться з Сі Цзіньпіном — Reuters © Getty Images
Це буде перша закордонна поїздка глави Кремля після “переобрання”.

Російський “президент” Владімір Путін поїде до Китаю в травні для переговорів з тамтешнім лідером Сі Цзіньпіном. Це може бути перша закордонна поїздка глави Кремля після “перемоги” на "виборах", повідомляє Reuters, посилаючись на джерела.

Західні уряди засудили “переобрання” Путіна як несправедливе і недемократичне. Але Китай, Індія і Північна Корея привітали російського диктатора з продовженням його правління ще на шість років. Це підкреслило геополітичні тріщини, які розширилися після повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

Поїздка Путіна до Китаю, ймовірно, відбудеться у другій половині травня. Також джерела Reuters кажуть, що візит Путіна до Пекіна може відбутися перед запланованою поїздкою Сі в Європу.

В РФ уже прокоментували повідомлення Reuters, написали росЗМІ. Речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що готується кілька візитів “президента” РФ  та контактів на найвищому рівні, про них проінформують пізніше. 

Китай зміцнив свої торговельні та військові зв'язки з Росією в останні роки. Обидві країни оголосили про партнерство "без обмежень" у лютому 2022 року, коли Путін відвідав Пекін перед повномасштабним вторгненням РФ в Україну.

Іноземні дипломати та оглядачі очікують, що Китай стане першою країною, яку Путін може відвідати після “переобрання”. Його "інавгурація" має відбутися приблизно 7 травня.

У неділю, 17 березня, глава Кремля заявив журналістам, що Росія і Китай мають схожий глобальний світогляд, міцні відносини, частково завдяки його добрим особистим стосункам із Сі, додавши, що Москва й Пекін розвиватимуть зв'язки в найближчі роки.

Сі відвідував Росію під час свого першого закордонного візиту після пандемії коронавірусу в березні минулого року, невдовзі після отримання безпрецедентного третього терміну як глава своєї держави.

Путін та Сі часто наголошували на тісній особистій дружбі і зустрічалися понад 40 разів, востаннє - у жовтні минулого року, коли глава Кремля був почесним гостем на саміті китайської ініціативи “Один пояс, один шлях” у Пекіні.

За даними китайської митниці, товарообіг між Китаєм і Росією в січні-листопаді сягнув 218,2 мільярда доларів, що навіть перевищує поставлену двома країнами мету збільшити двосторонній товарообіг до 200 мільярдів доларів до 2024 року.

У телефонній розмові з Путіним минулого місяця Сі заявив, що обидві сторони повинні рішуче протистояти втручанню у внутрішні справи з боку зовнішніх сил, маючи на увазі США.

Заступник глави МЗС Китаю Сунь Вейдун під час зустрічі зі своїм російським колегою в Москві минулого місяця сказав, що двосторонні зв'язки країн є "найкращими за всю історію".

Водночас, Китай розглядає можливість взяти участь у мирній конференції, спрямованій на припинення війни РФ проти України, яка відбудеться у Швейцарії в найближчі місяці. Минулого року Пекін представив "мирний" план з 12 пунктів, але досі не зробив кроків, щоб вплинути на РФ для припинення війни. Захід ставить під сумнів щирість зусиль Пекіна у просуванні миру і те, чи збігається його бачення завершення війни з баченням України.

Нещодавно спецпредставник Китаю у справах Євразії Лі Хуей відвідав Україну, РФ та деякі європейські столиці у межах нової “миротворчої місії”. Детальніше про човникову дипломатію Пекіна — у статті Наталії БутирськоїТурне сумнівної миротворчості: з чим їздив китайський посланець до Москви, Києва та Євросоюзу”.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі