Глава департаменту у справах Північної Америки та Океанії МЗС Китаю Ян Тао заявив, що Пекін закликатиме Вашингтон не перетворювати війну в Україні на конфлікт у межах відносин між КНР та США. Про це повідомляє CGTN.
За словами Ян Тао, Китай зосередиться на п'яти основних цілях під час майбутнього візиту держсекретаря США Ентоні Блінкена до Китаю.
"Ці п'ять цілей - встановлення правильного взаєморозуміння, зміцнення діалогу, ефективне управління розбіжностями, просування взаємовигідного співробітництва та спільне несення відповідальності як великі країни", – зазначив дипломат.
Він також наголосив, що з точки зору побудови правильного взаєморозуміння, Китай і США не можуть припиняти контакти, а також не повинні вступати в конфлікт і конфронтацію.
"Китайсько-американські відносини повинні залишатися стабільними, покращуватися і рухатися вперед стабільним, надійним і стійким шляхом, в той час як Китай має свої інтереси, принципи і цілі, які необхідно відстоювати", – сказав представник китайського МЗС.
З точки зору спільної відповідальності великих країн, Ян Тао зазначив, що США повинні співпрацювати з іншими членами Ради Безпеки ООН, щоб виконати свої міжнародні зобов'язання, підтримати Резолюцію Ради Безпеки 2728, сприяти якнайшвидшому всеосяжному припиненню вогню в Газі і врятувати життя палестинського народу.
"Китай висуне чіткі вимоги до американської сторони в цьому відношенні", – додав він.
Дипломат також закликав Штати замислитися над своєю відповідальністю в "українській кризі" і утриматися від нападок на "нормальні відносини" між Китаєм і Росією, припинити "оббріхувати і перекладати провину на Китай, а також припинити накладати односторонні санкції на деякі китайські компанії і приватних осіб".
"Питання України не є проблемою між Китаєм і США, і США не повинні перетворювати його на проблему між двома країнами", – резюмував чиновник.
Раніше видання Wall Street Journal, посилаючись на джерела повідомляло, що США готують санкції, які можуть відрізати деякі китайські банки від світової фінансової системи, що, як сподіваються американські чиновники, зупинить підтримку російського військового виробництва з боку Пекіна.