Прем'єр Китаю заявив, що країна налаштована на економічну відкритість та реформи

Поділитися
Прем'єр Китаю заявив, що країна налаштована на економічну відкритість та реформи © Pixabay
Китай прагне залучити іноземні компанії, оскільки напруженість у відносинах із Заходом зростає.

Прем'єр Державної ради (уряду) КНР Лі Цян заявив, що він налаштований на відкриття і реформування другої за величиною економіки світу, прагнучи залучити іноземних інвесторів, навіть попри те, що торговельна і геополітична напруженість у відносинах із Заходом набуває все більших масштабів, повідомляє Reuters.

Коментарі Лі на міжнародному бізнес-саміті в провінції Хайнань прозвучали на тлі напружених відносин зі Сполученими Штатами та їхніми союзниками з усіх питань - від війни Росії проти України до експорту технологій і Тайваню.

Він виступив на саміті разом з прем'єр-міністрами Малайзії, Сінгапуру та Іспанії, які мають тісні торговельні та дипломатичні зв'язки з Пекіном.

«Незалежно від того, які зміни відбуваються у світі, ми завжди будемо дотримуватися курсу реформ і відкритості», - сказав Лі на Боаоському Азійському форумі.

«Ми запровадимо низку нових заходів з розширення доступу до ринку та оптимізації бізнес-середовища... Мир є необхідною умовою для розвитку», - сказав він.

Обмеження, пов'язані з COVID, завдавали шкоди економіці Китаю протягом трьох років, перш ніж були скасовані в грудні минулого року, і, за словами Лі, є ознаки того, що відновлення починає набирати обертів.

Китай поставив перед собою скромну мету зростання валового внутрішнього продукту на рівні близько 5% цього року, після того, як значно відставав від своєї мети, встановленої на 2022 рік. Це нижче, ніж очікують Міжнародний валютний фонд і деякі аналітики.

«Судячи з ситуації в березні, вона краща, ніж у січні та лютому. Зокрема, основні економічні показники, такі як споживання та інвестиції, продовжують покращуватися, тоді як зайнятість і ціни в цілому стабільні», - зазначив Лі.

У завуальованих коментарях, спрямованих на Сполучені Штати, які працюють зі своїми союзниками, щоб перешкодити доступу Китаю до передових технологій, таких як мікрочіпи, Лі сказав, що Пекін виступає проти торговельного протекціонізму і відокремлення.

Відносини між двома країнами були напруженими протягом багатьох років і ще більше погіршилися після того, як Сполучені Штати збили китайський шпигунський аеростат біля свого східного узбережжя. Ще однією гарячою точкою у відносинах США та КНР став Тайвань, який Китай вважає своєю територією.

У своїй промові Лі заявив, що в Азії не повинно бути «хаосу і конфліктів» і що Китай буде виступати в ролі «якоря» для глобального миру.

Раніше повідомлялося, що лідер Китаю Сі Цзіньпін, на початку свого третього п'ятирічного терміну, призначивши союзників на ключові посади в уряді, порушив традицію та залишив 65-річного І Гана на посаді голови Народного банку Китаю, а 66-річного Лю Кунь – на посаді міністра фінансів. Обидва чиновники досягли офіційного пенсійного віку – 65 років. Це свідчить про те, що Пекін надає пріоритет наступності, оскільки економічні проблеми загострюються як усередині країни, так і за кордоном.

Головний економіст Pinpoint Asset Management Чжан Чживей заявив, що уряд КНР надіслав позитивний сигнал ринку, залишивши цих високопоставлених фінансових експертів. Аналітики вважають, що це свідчить про те, що Китай хоче принаймні вести діалог зі Сполученими Штатами щодо монетарної політики та фінансової співпраці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі