Лі Шанфу звільнили з посади глави Міноборони Китаю — South China Morning Post

Поділитися
Лі Шанфу звільнили з посади глави Міноборони Китаю — South China Morning Post © Скріншот Youtube
Лі не з'являвся на публіці з літа.

Лі Шанфу звільнили з посади міністра оборони Китаю, після тижнів дискусій щодо долі генерала, який перебуває під санкціями США і якого не бачили на публіці з кінця серпня. Про це повідомляє South China Morning Post.

Це друга за останні три місяці серйозна зміна в керівництві країни.

Державне інформаційне агентство Китаю Xinhua написало у вівторок, 24 жовтня, що Лі було звільнено. Але жодного пояснення причин китайські ЗМІ не дали, також нічого не повідомлялося про претендента на заміну Лі.

 

Рішення про звільнення схвалив Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників.

Раніше ЗМІ писали, що Лі Шанфу опинився під слідством за підозрою у корупції. Під слідством також перебувають кілька високопоставлених чиновників з підрозділу закупівель китайської армії, який Лі очолював з 2017 по 2022 рік.

65-річний Лі також є публічним обличчям Народно-визвольної армії і членом Центральної військової комісії. Неясно, чи означає звільнення Лі подальші потрясіння у збройних силах Китаю, які переживають найбільшу модернізацію в історії країни. Лідер Пекіна Сі Цзіньпін поставив перед армією Китаю мету стати провідною військовою силою світу до 2049 року, що означає досягнення паритету зі США.

Звільнення міністра відбулося за кілька днів до того, як делегація Пентагону має прибути до Пекіна на регіональний форум з питань безпеки, що відкриває шлях до відновлення військового діалогу на високому рівні між двома сторонами.

Лі - другий міністр, якого раптово звільнили з початку безпрецедентного третього терміну Сі Цзіньпіна на посаді лідера партії в жовтні минулого року. 

Цинь Гана після загадкового зникнення з публіки звільнили з посади міністра закордонних справ у липні. Його замінив попередник — Ван І. Причина відсторонення Цинь Гана досі не відома. Китайські міністри закордонних справ і оборони є головним чином виконавцями політики, а не тими, хто приймає найвищі рішення. Але і Лі, і Цінь були державними радниками - найвища посада в Державній раді Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі