Китайська блокада Тайваню, швидше за все, провалиться, і Пекіну буде надзвичайно важко успішно здійснити пряме військове вторгнення на острів, заявили у вівторок, 19 вересня, в Конгресі США високопоставлені представники Пентагону. Про це повідомляє Reuters.
Китайські військові в останні роки активізували діяльність навколо Тайваню, який Пекін вважає своєю територією. Директор ЦРУ США Вільям Бернс казав, що лідер Китаю Сі Цзіньпін наказав збройним силам своєї країни бути готовими до вторгнення до 2027 року.
Однак, чи віддасть Сі наказ захопити Тайвань силою, використовуючи такі військові варіанти, як блокада або вторгнення, поки що неясно.
Помічник міністра оборони США з питань безпеки в Індо-Тихоокеанському регіоні Елі Ратнер заявив, що блокада дасть союзникам Тайваню час на мобілізацію ресурсів для острова. За його словами, економічні наслідки блокади будуть настільки руйнівними, що це посилить міжнародну рішучість проти Пекіна.
"Вона (блокада - ред.), швидше за все, не матиме успіху, і це буде величезним ризиком ескалації для Китаю, де йому, ймовірно, доведеться розглянути питання про те, чи готовий він у кінцевому підсумку почати атакувати комерційні морські судна", - сказав Ратнер у Комітеті з питань збройних сил Палати представників Конгресу.
Генерал-майор армії, заступник директора зі стратегії, планів і політики Об'єднаного штабу Пентагону Джозеф МакГі сказав, що блокада також малоймовірна з огляду на наявні виклики.
"Я думаю, що це можливий варіант, але, певно, малоймовірний варіант, коли ви починаєте розглядати військові варіанти - набагато легше говорити про блокаду, ніж фактично здійснити її", - сказав МакГі законодавцям.
Китай провів масштабні військові навчання навколо Тайваню в серпні минулого року і знову у квітні, також його військові маневрують навколо острова майже щодня.
Міністерство оборони острова заявило минулого тижня, що Китай посилює повітряну міць уздовж узбережжя Тайваню, постійно розгортаючи нові винищувачі і безпілотники на розширених військово-повітряних базах.
МакГі також сказав, що китайським військовим буде важко здійснити пряме десантне вторгнення на острів. За його словами, це не те, що можна перетворити на раптову атаку.
"Їм доведеться зосередити десятки тисяч, можливо, сотні тисяч солдатів на східному узбережжі, і це буде чітким сигналом", - пояснив МакГі, додавши, що немає абсолютно нічого легкого у вторгненні армії Китаю на Тайвань.
Китай уже давно застосовує до острова політику «батога і пряника», погрожуючи йому перспективою військових дій і водночас звертаючись до тих, хто, на його думку, схильний підтримати точку зору Пекіна.
Зокрема, уряд Тайваню очікує, що Китай спробує втрутитися у вибори на острові в січні, незаконно фінансуючи прихильних до Пекіна кандидатів. Також не виключається можливість застосування Китаєм сили для захоплення Тайваню.