Китай звинуватив США у заохоченні провокацій з боку інших країн у Південно-Китайському морі, коли представники Вашингтона та Пекіна зустрілися для "відвертих" переговорів щодо морських питань у п'ятницю, 3 листопада. Про це повідомляє Bloomberg.
Китайські чиновники також висловили "серйозне занепокоєння" з приводу інших аспектів поведінки США, включаючи посилення регіонального військового розгортання і "близьку розвідку", йдеться в заяві МЗС Китаю.
Переговори відображають активізацію двосторонніх контактів останніми місяцями з метою послаблення напруженості. Країни конструктивно обмінялися думками з таких питань, як морська безпека, економіка і навколишнє середовище. Обидві сторони закликали до кращої комунікації та управління морською ситуацією, щоб запобігти непорозумінню і помилковим судженням, заявило МЗС Китаю.
Пекін закликав США поважати територіальний суверенітет Китаю і його морські права, припинити втручання в регіональні морські суперечки і відігравати конструктивну роль у підтримці миру і стабільності, йдеться в заяві.
Президент США Джо Байден і лідер Китаю Сі Цзіньпін можуть зустрітися під час саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в Сан-Франциско цього місяця. За даними ЗМІ, США також мають намір провести рідкісні переговори з Китаєм щодо контролю над ядерними озброєннями, оскільки обидві країни поступово відновлюють низку контактів, які були розірвані.
Раніше повідомлялося, що США висловили Китаю занепокоєння “небезпечними та незаконними” діями Пекіна у Південно-Китайському морі. За словами Держдепу, такі дії, зокрема, включають перешкоджання Китаєм 22 жовтня філіппінській місії з поповнення запасів на другій мілині Томаса і "небезпечне" перехоплення американського літака 24 жовтня.