Китай запроваджує додаткові заходи для стимулювання економічного зростання — Bloomberg

Поділитися
Китай запроваджує додаткові заходи для стимулювання економічного зростання — Bloomberg © Интерфакс
Пекін намагається пожвавити сповільнене відновлення економіки.

Китай ухвалив нові заходи для стимулювання економічного зростання, включаючи план з розвитку легкої промисловості та кроки, які допоможуть малим компаніям отримати доступ до фінансування. Про це повідомляє Bloomberg

Згідно з планом, опублікованим у п'ятницю, 28 липня, трьома відомствами Китаю, включаючи Міністерство промисловості та інформаційних технологій, уряд Пекіна хоче прискорити зростання так званої легкої промисловості, яка охоплює товари для дому, продукти харчування та виробництво паперу, вироби з пластмаси, шкіри до акумуляторів.

Влада країни має на меті прискорити зростання доданої вартості в цьому секторі в середньому до 4% до кінця наступного року, після того, як у першому півріччі воно сповільнилося до 0,4%, йдеться в заяві Міністерства промисловості та інформаційних технологій.

Також у п'ятницю Комісія з регулювання ринку цінних паперів Китаю оприлюднила пропозиції щодо послаблення обмежень для маркет-мейкерів Пекінської фондової біржі, включаючи скорочення на 50% мінімального чистого капіталу за останні 12 місяців до 5 млрд юанів ($699 млн) і пом'якшення вимог до їхніх рейтингів.

Цей крок покликаний допомогти ринку "підтримувати ліквідність на розумному рівні". Біржа була запущена наприкінці 2021 року з метою розширення доступу до фінансування для малих фірм і технологічних стартапів.  

Ці заходи послідували за низкою кроків, оголошених урядом Китаю за останні кілька тижнів з метою пожвавлення відновлення економіки, що сповільнилося після пандемії коронавірусу. У другому кварталі імпульс зростання послабився, оскільки ринок нерухомості знову впав після короткого підйому на початку року. Експорт знизився, а споживчі витрати сповільнилися, що поставило економіку на межу дефляції та ще більше погіршило перспективи зростання.   

На ключовій зустрічі на початку цього тижня лідери Китаю не стали обіцяти сильні монетарні та фіскальні стимули. Натомість вони заявили про більшу підтримку житлового сектору та план боротьби зі зростанням місцевих боргових ризиків.

Вони також пообіцяли пожвавити ринок капіталу, що розглядається як спроба допомогти покращити довіру бізнесу та домогосподарств.

Легка промисловість, на яку припадає понад чверть китайського експорту і яка створює 16% національної промислової доданої вартості, є "ключовою для стабілізації традиційної промисловості" з огляду на її величезний розмір, важливість для споживання, широке галузеве охоплення і довгий ланцюжок поставок, йдеться в заяві Міністерства промисловості та інформаційних технологій Китаю.   

У межах зусиль зі стабілізації експорту китайський уряд підтримуватиме компанії, які беруть участь у міжнародних торгових виставках, будують закордонні науково-дослідні центри та дистриб'юторські мережі, а також активізують дослідження ринків, пов'язаних з ініціативою "Один пояс, один шлях" та Регіональним всеосяжним економічним партнерством.

Уряд країни також сприятиме тому, щоб маршрут залізничних перевезень Китай-Європа транспортував більше товарів легкої промисловості, додали в міністерстві.

На внутрішньому ринку чиновники Китаю підтримуватимуть продажі "зелених" і "розумних" товарів для дому в сільській місцевості, а також розширюватимуть використання акумуляторних батарей в електромобілях, накопичувачах енергії та телекомунікаціях, йдеться в заяві. 

Вони також спрямовуватимуть харчову промисловість на інтеграцію з охороною здоров'я, туризмом, сферою розваг та просуванням науки. Фінансова підтримка буде надаватися для здійснення проривів у таких секторах, як "розумне" виробництво.

Окремо Державна податкова адміністрація Китаю повідомила, що в першому півріччі були запропоновані нові податкові пільги на суму 927,9 млрд юанів, з яких 76% були надані приватним компаніям.

Раніше повідомлялося, що прибутки промислових компаній у Китаї продовжували падати у перші чотири місяці року, що підкреслювало зниження попиту і поглиблення дефляції у другій за величиною економіці світу.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі