Китай сподівається, що Франція допоможе зменшити напругу у відносинах Пекіна з ЄС

Поділитися
Китай сподівається, що Франція допоможе зменшити напругу у відносинах Пекіна з ЄС © Интерфакс
ЄС намагається зменшити ризики у відносинах із Китаєм і водночас співпрацювати з Пекіном. 

Пекін сподівається, що Франція зможе "стабілізувати тон" відносин між ЄС і Китаєм, заявив китайський віцепрем'єр Хе Ліфен міністру економіки Франції Бруно Ле Меру в Пекіні в суботу, 29 липня, в той час як європейські лідери обговорюють "зниження ризиків" та одночасну співпрацю з другою за величиною економікою світу. Про це повідомляє Reuters.

За словами Хе Ліфена, Китай готовий поглиблювати співпрацю з Парижем у традиційних сферах, таких як фінанси, а також у сфері науки і технологічних інновацій.

"Ми сподіваємося, що Франція стабілізує тон дружнього співробітництва між Китаєм і ЄС", - сказав він у вступному слові перед початком дискусії, додавши, що на думку Китаю, двосторонні зв'язки з Францією "мають добрий фундамент".

У той час як нещодавні візити до Китаю держсекретаря США Ентоні Блінкена і міністра фінансів Джанет Єллен були присвячені розмовам про "роз'єднання", головний торговий представник Франції запропонував "крайній термін до кінця 2024 року для зміцнення економічних і фінансових операцій" напередодні дев'ятого економічного і фінансового діалогу між двома країнами.

Китай є третім за величиною торговельним партнером Франції після країн ЄС та Сполучених Штатів, але французькі компанії все більше занепокоєні тим, що вони можуть потрапити під перехресний вогонь суперництва між двома економічними наддержавами світу.

Минулого місяця ЄС схвалив 11-й пакет санкцій проти Росії, що ризикує вдарити по китайських фірмах, які можуть обходити вже запроваджені заходи.

Ле Мер зазначив, що три виклики, над якими дві країни повинні працювати разом, - це "зелений" перехід, реорганізація виробничо-збутових ланцюжків та технологічна революція, а також питання доступу до ринків для французьких компаній у банківській, ядерній, косметичній та сільськогосподарській галузях.

"Важливо думати про розширення і поглиблення економічного та фінансового співробітництва між Францією і Китаєм. Ми хотіли б вітати нові великі інвестиції з Китаю на французьку територію”, - сказав Ла Мер.

На пресконференції після дискусій Ле Мер заявив, що у французько-китайських відносинах було досягнуто важливих успіхів у косметичній, аерокосмічній, харчовій та фінансовій галузях, а китайська сторона високо оцінила рішення Франції продовжити ліцензії Huawei 5G у деяких містах.

За словами Хе, зустріч стала "позитивним сигналом, що Китай і Франція працюватимуть разом, аби вирішити проблеми і внести стабільність у невизначений світ".

У квітні лідер Китаю Сі Цзіньпін влаштував президенту Франції Еммануелю Макрону незвично пишний прийом під час візиту Макрона в Пекін. Деякі аналітики вважають це ознакою активізації зусиль Китаю у спробі залучити ключових союзників у ЄС для протидії США. Країни підписали кілька економічних угод за участю великих компаній у таких галузях, як транспорт, енергетика, сільське господарство, культура і наука.

Детальніше про візит Макрона в Китай читайте в статті експосла України у Франції та США Олега Шамшура «Як дядько Сі намагається відірвати Європу від дядька Сема руками Макрона».

«Україна є тим питанням, яке може змінити або ж розірвати відносини між ЄС і Китаєм», — кажуть європейці. Наразі європейські лідери дають Китаю шанс. Євросоюз чітко означив свою позицію у відносинах із Піднебесною стосовно війни Росії проти України, постійно наголошуючи, що Китай може й має зробити більше для справедливого миру в Україні. Як «Відносини ЄС і Китаю спіткнулись об Україну», пише в статті Наталія Бутирська.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі