Головний дипломат Китаю закликав ЄС «прояснити» свою позицію щодо партнерства з Пекіном

Поділитися
Головний дипломат Китаю закликав ЄС «прояснити» свою позицію щодо партнерства з Пекіном © Xinhua
Нещодавно європейські лідери пообіцяли зменшити залежність ЄС від Китаю.

ЄС повинен додатково «прояснити» свою позицію щодо стратегічного партнерства з Пекіном, заявив головний китайський дипломат Ван І главі зовнішньополітичного відомства ЄС Жозепу Боррелю на тлі закликів європейських лідерів до зменшення залежності від Китаю. Про це повідомляє Reuters.

Започаткування всеосяжного стратегічного партнерства між ЄС і Китаєм у 2003 році обіцяло вивести зв'язки сторін за межі торгівлі та інвестицій. Але з 2019 року ЄС називає Китай "економічним конкурентом" і "системним суперником", а тісні відносини Пекіна з Москвою після вторгнення РФ в Україну ще більше спонукають до більшої обережності.

Китай і ЄС повинні посилити комунікацію, зміцнити взаємну довіру і поглибити співпрацю, і блок не повинен "коливатися", не кажучи вже про заохочення відступу на словах і на ділі, заявив Ван І Боррелю в п'ятницю, 14 липня, в кулуарах зустрічі АСЕАН в столиці Індонезії Джакарті.

Минулого місяця лідери ЄС взяли на себе зобов'язання зменшити залежність блоку від Китаю і обговорили, як досягти балансу між "зменшенням ризиків" і співпрацею в таких сферах, як зміна клімату. У березні глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що зростання впливу Китаю вимагає від Європи "зменшення ризиків" як в економічному, так і в дипломатичному планах.

Єврокомісія також закликає членів ЄС погодитися на посилення контролю за експортом і відтоком технологій для військового використання до країн, «що викликають занепокоєння".

Ван під час зустрічі з Боррелем закликав обидві сторони уникати політизації економічних питань і використання стратегії «зменшення ризиків» як іншого терміну для позначення "роз'єднання". За словами Вана, між Китаєм і ЄС немає фундаментального конфлікту інтересів.

Щодо України, Ван сказав, що Китай підтримує збалансовану, ефективну і стійку архітектуру європейської безпеки, а також буде продовжувати сприяти мирним переговорам та відігравати конструктивну роль у пошуку «політичного врегулювання кризи».

«Україна є тим питанням, яке може змінити або ж розірвати відносини між ЄС і Китаєм», — кажуть європейці. Наразі європейські лідери дають Китаю шанс. Євросоюз чітко означив свою позицію у відносинах із Піднебесною стосовно війни Росії проти України, постійно наголошуючи, що Китай може й має зробити більше для справедливого миру в Україні. Як «Відносини ЄС і Китаю спіткнулись об Україну», пише в статті Наталія Бутирська.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі