Китай запевнив Росію та Індію в поглибленні співпраці

Поділитися
Китай запевнив Росію та Індію в поглибленні співпраці © unsplash.com/whitehost
Цінь Ган зустрівся міністрами закордонних справ країн ШОС.

Міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган запевнив глав МЗС Індії та РФ у поглибленні двосторонніх зв'язків, пообіцявши, що «координація і співпраця» країн будуть лише посилюватися. Про це повідомляє Reuters.

У четвер, 4 травня, Цінь зустрівся в Індії з міністрами закордонних справ країн Шанхайської організації співробітництва (ШОС), оскільки Пекін прагне зберегти стабільні зв’язки з країнами регіону, тоді як відносини із Заходом, зокрема, з Вашингтоном, залишаються напруженими.

Під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сєргєєм Лавровим на полях засідання ШОС Цінь заявив, що Китай «готовий підтримувати зв'язок і координацію з РФ, щоб зробити відчутний внесок у політичне врегулювання кризи» в Україні.

Обидві сторони також домовилися посилити комунікацію і координацію з іншими країнами ШОС та підтримувати «єдність блоку», йдеться в заяві китайського МЗС.

Крім того, вони домовилися посилити координацію в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, заявило Міністерство, не уточнюючи подробиць.

Наразі до блоку входять Росія, Індія, Китай, Пакистан, а також чотири країни Центральної Азії - Казахстан, Киргизстан, Таджикистан та Узбекистан. Очікується, що Іран та Білорусь будуть прийняті до ШОС на саміті в Нью-Делі в липні, заявив представник МЗС Індії.

На окремій зустрічі з міністром закордонних справ Індії Субрахманьямом Джайшанкаром Цінь сказав, що Китай готовий поглибити координацію і співпрацю з Індією щодо міжнародних і регіональних питань, а також повернути відносини на «здоровий» шлях розвитку.

Відносини Китаю з Індією погіршилися з 2020 року, коли військові країн зіткнулися на спірному кордоні, тоді загинули 24 людини. Минулого місяця Пекін опублікував карту, де регіон Аруначал-Прадеш, на який претендує Індія, позначений як частина Тибету, що розлютило Нью-Делі.

Цінь сказав Джайшанкару, що ситуація на кордоні «загалом стабільна».

«Ми повинні засвоїти досвід і уроки з історії, розглядати двосторонні відносини зі стратегічної висоти і в довгостроковій перспективі, поважати один одного, вчитися один в одного і досягати взаємного успіху», - сказав глава МЗС Китаю.

США вже давно закликають Китай сприяти припиненню війни РФ проти України. При цьому, Пекін відмовляється визнати військові дії РФ вторгненням. Нещодавно лідер Китаю Сі Цзіньпін вперше після того, як Москва розпочала війну, провів телефонну розмову безпосередньо з президентом України Володимиром Зеленським.

Китай оприлюднив позицію щодо війни РФ проти України, закликаючи до мирних переговорів. Документ Пекіна розкритикували деякі західні лідери. Більше про так званий «мирний план» Китаю читайте в статті ексочільника МЗС України Павла Клімкіна «Китайський маджонг». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі