Китай заперечує заборону iPhone для працівників держустанов

Поділитися
Китай заперечує заборону iPhone для працівників держустанов © Getty Images
Уряд Китаю відкинув інформацію як таку, що не відповідає дійсності.

Китай не видавав жодних законів чи правил, які б забороняли використання iPhone, або телефонів будь-якої іншої іноземної марки, заявила представник китайського уряду, повідомляє CNN.

«Ми завжди відкриті для іноземних компаній і вітаємо їх, щоб скористатися можливостями та поділитися плодами економічного розвитку Китаю», — наголосила речниця Міністерства закордонних справ Мао Нін на прес-конференції в Пекіні.

Вона також закликала іноземні компанії стільникового зв’язку в Китаї дотримуватися законів країни про конфіденційність і запобігати крадіжці даних, що зберігаються на телефонах їхніх клієнтів.

Минулого тижня газета The Wall Street Journal повідомила, що Китай заборонив використання iPhone офіційними особами центрального уряду, посилаючись на неназваних людей, знайомих із цією справою. Цей матеріал спровокував падіння акцій Apple — акції зазнали найбільших щоденних втрат за місяць.

Білий дім заявив, що спостерігає за розвитком подій «із занепокоєнням».

«Це схоже на елемент агресивної та невідповідної помсти американським компаніям, ось як це виглядає. Але правда в тому, що ми не знаємо напевне, що саме вони роблять і чому, тож ми, звичайно, закликаємо Китай бути більш прозорими», — сказав Джон Кірбі, речник Ради національної безпеки.

Протягом останніх кількох місяців низка американських і міжнародних консалтингових компаній у Китаї відчули на собі посилення й без того  жорстких заходів Пекіна щодо того, що він вважає загрозою національній безпеці.

У березні китайська влада закрила пекінський офіс американської  Mintz Group і затримала п'ятьох її місцевих співробітників. Пізніше компанію оштрафували приблизно на 1,5 мільйона доларів за нібито проведення несанкціонованої статистичної роботи в країні.

У квітні поліція допитала співробітників офісу глобального консалтингового гіганта Bain & Company у Шанхаї. Через кілька тижнів державні ЗМІ оприлюднили подробиці здійснених силами державної безпеки численних обшуків у офісах Capvision, міжнародної експертної мережі зі штаб-квартирами в Шанхаї та Нью-Йорку.

Apple є одним із найвідоміших американських брендів у Китаї. Це найбільший зовнішній ринок для продукції компанії, а продажі в Китаї минулого року склали близько п’ятої частини її загального доходу. 

Компанія не розкриває дані про продажі iPhone по країнах, однак аналітики дослідницької фірми TechInsights підрахували, що минулого кварталу в Китаї було продано більше iPhone, ніж у Сполучених Штатах. Крім того, більшість своїх iPhone Apple  виробляє на китайських заводах.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі