Китай обмежив доступ іноземців до ключової корпоративної інформації — Bloomberg   

Поділитися
Китай обмежив доступ іноземців до ключової корпоративної інформації — Bloomberg    © unsplash.com/whitehost
Нове правило є результатом регуляторних змін.

Китайські сервіси з моніторингу фінансових даних нещодавно припинили надавати детальну інформацію про компанії країни іноземним клієнтам, що підкреслює зростання труднощів, з якими зіштовхуються іноземні фірми, намагаючись отримати дані, які Пекін може вважати конфіденційними. Про це пише Bloomberg.

Зокрема, компанія Wind Information Co. в останні місяці припинила надавати клієнтам, які користуються її платформою за межами материкового Китаю, доступ до бази даних свого корпоративного реєстру. За словами джерел Bloomberg, це пов'язано з регуляторними вимогами. При цьому інші частини сервісу компанії продовжують працювати у звичайному режимі.

Інвестори, які працюють у Китаї, зіштовхнулися з ускладненнями, попри прагнення Пекіна покращити глобальні зв'язки. Американські консалтингові компанії перебувають під пильною увагою влади Китаю, яка останніми тижнями націлилася на китайські офіси фірм Bain & Company, Mintz Group і Capvision, згідно з повідомленнями ЗМІ. Минулого місяця уряд Китаю прийняв новий закон про боротьбу зі шпигунством, який розширив перелік видів діяльності, що можуть вважатися шпигунством, збільшивши ризики для іноземних фірм.

Цей крок підкреслює, що Комуністична партія Китаю будує нову стіну від решти світу, вважає аналітик Джордж Магнус.

Wind Information збирає дані про понад 200 мільйонів підприємств, згідно з інформацією на сайті. Вона містить інформацію про акціонерів та афілійованих осіб компаній, збір коштів та інвестиційну діяльність, юридичні суперечки та операційні ризики.

Реєстраційні бази даних компаній Qichacha і TianYanCha, які надають подібні послуги, також були недоступні протягом деякого часу для користувачів за межами материкового Китаю.

Понад десять закордонних користувачів Wind, з якими зв'язалося Bloomberg, повідомили, що вони все ще можуть отримати доступ до інших даних Wind, окрім бази даних корпоративного реєстру, і не мають проблем з оновленням підписки на сервіс.

Нещодавно The Wall Street Journal повідомило, що деякі невідомі іноземні фірми, в тому числі аналітичні центри та дослідницькі компанії, не змогли поновити підписку на Wind через те, що компанія назвала «проблемами з дотриманням вимог законодавства».

У Китаї також посилюється контроль над американськими консалтинговими компаніями. Поліція відвідала шанхайський офіс Capvision. Минулого тижня компанія Bain підтвердила, що китайська влада допитувала співробітників її шанхайського офісу, не розкриваючи деталей про розслідування. У березні під час обшуку було затримано п'ятьох місцевих співробітників компанії Mintz.  

Зростання тиску на іноземні компанії, що працюють в Китаї, схоже, суперечить зусиллям Пекіна, спрямованим на поліпшення дипломатичних зв'язків на тлі відкриття країни після тривалих карантинних обмежень. Прем'єр Китаю Лі Цянь - друга особа в країні після лідера Сі Цзіньпіна, пообіцяв створити «широкий простір» для розвитку міжнародних компаній. Китай прийняв низку лідерів і бізнес-делегацій, у тому числі з Німеччини та Франції. Минулого місяця Політбюро КНР закликало докласти більше зусиль для стимулювання іноземних інвестицій. 

Глобальні інвестори стали обережнішими щодо країни, попри покращення економічних показників. Занепокоєння щодо прозорості інформації у другій за величиною економіці світу зросло, що підриває інвестиційну привабливість країни. У жовтні минулого року уряд Китаю відклав публікацію кількох важливих економічних звітів, включаючи показники валового внутрішнього продукту, не пояснивши причини затримки.

Китай посилив контроль над внутрішньою фінансовою галуззю після Всекитайських зборів народних представників у березні, коли Сі оголосив про низку реформ, спрямованих на поглиблення нагляду за приватним сектором і ключовими стратегічними галузями.

Раніше повідомлялося, що Китай значно розширив закони про боротьбу зі шпигунством, прийнявши поправки, які, на думку експертів, можуть ще більше підвищити ризик для іноземних громадян та організацій, що працюють в країні.

Зміни розширюють сферу дії закону, охоплюючи все, що, на думку керівництва Китаю, становить загрозу національній безпеці, а також розширюють повноваження органів влади щодо обшуків, конфіскації майна та запровадження заборон на в'їзд і виїзд для окремих осіб.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі