Китай відновив імпорт російської нафти зі знижками — Reuters

Поділитися
Нафта РФ, яку раніше імпортувала Європа, зараз прямує до Індії та Китаю за зниженими цінами.

Найбільші китайські нафтопереробні компанії PetroChina і Sinopec відновлюють закупівлі російської нафти зі знижками після короткої паузи в кінці 2022 року, якраз перед початком дії ембарго ЄС на російську нафту. Про це повідомляє Reuters.

Російська нафта марки Urals, яку раніше імпортувала Європа, зараз прямує до Індії та Китаю за зниженими цінами після заборони ЄС на постачання нафти РФ через війну Кремля проти України.

Державні нафтопереробні заводи Китаю отримали дозвіл від своїх штаб-квартир купувати російську нафту у торгових компаній з великими знижками, що різко знизить витрати для найбільшого світового імпортера нафти і підвищить маржу нафтопереробки.

Зелене світло з'явилося саме тоді, коли в Китаї, другому за величиною споживачеві нафти у світі, відновлюється попит на транспортне паливо, після того, як країна скасувала політику нульового COVID-19.

PetroChina отримає близько 1,5 млн барелів нафти марки Urals наприкінці цього місяця з танкерів Aframax NS Arctic і Crudemed на свій нафтопереробний завод потужністю 200 тисяч барелів на добу в Циньчжоу, провінція Гуансі, згідно з торговими джерелами і даними відстеження Refinitiv і Kpler.

Останній раз завод імпортував по 730 тисяч барелів нафти марки Urals у жовтні та листопаді минулого року, свідчать дані.

Unipec, торговий підрозділ найбільшої нафтопереробної компанії Азії Sinopec, також має намір відновити імпорт, хоча поки незрозуміло, який обсяг придбала компанія і куди він буде доставлений.

«Не дивно, що державні нафтопереробні заводи Китаю купують російську нафту в цей момент», - сказав один з китайських нафтотрейдерів.

«Ціни на нафту марки Urals значно нижчі за верхню межу ціни, і дешева сировина є своєчасною, оскільки вона збільшить потужність нафтопереробки, коли попит на неї в Китаї зросте», - додав він.

Нафта марки Urals, яка відвантажується в березні, торгується зі знижкою близько $13 відносно ICE Brent на умовах поставки з судна, тоді як два місяці тому знижка становила $7.

Unipec була одним з найбільших покупців російської нафти минулого року, коли західні країни уникали торгівлі з Росією після її вторгнення в Україну.

Нафтопереробні заводи Sinopec у містах Маомін, Чжаньцзян, Нінбо і Тяньцзінь раніше отримували нафту марки Urals. За даними Kpler, востаннє Sinopec приймала 730 тисяч барелів російської нафти в листопаді минулого року.

Як PetroChina, так і Unipec мають право купувати лише російську нафту, що постачається до Китаю, у торгових компаній, які здійснюють платежі російським виробникам, організовують доставку і страхування.

Жодна з компаній не порушує санкцій, зазначають джерела. Вони також не використовують західні кораблі або страхування, дозволені в рамках механізму обмеження цін на російську продукцію, розробленого країнами G7, ЄС та Австралією з метою скоротити прибутки РФ для фінансування її війни проти України.

Згідно з цим механізмом, компанії, що беруть участь в угодах, повинні показати американським чиновникам документи, які доводять, що ціна на російську нафту нижче 60 доларів за барель. За словами співрозмовників Reuters, проходження через посередників захищає китайські великі компанії від перевірки їхніх угод з боку США.

«Це спосіб (для компаній) мінімізувати ризики при транспортуванні та страхуванні», - сказав сінгапурський нафтотрейдер.

Інше джерело повідомило, що транспортування і страхування залишаються перешкодами в торгівлі російською нафтою, оскільки фінансові установи і страхові компанії РФ здебільшого перебувають під санкціями, і їм буде складно здійснювати виплати у разі аварійних ситуацій.

За даними Kpler, імпорт нафти марки Urals в Китай впав до 1,45 млн барелів у грудні з пікових 9,67 млн барелів у серпні минулого року. Але в січні він відновився і, як очікується, зросте ще більше в найближчі місяці, кажуть трейдери.

Раніше повідомлялося, що Китай надає танкери для вивезення нафти РФ до Азії. Щонайменше чотири китайських супертанкери доставляють російську нафту марки Urals в Китай, згідно з торговими джерелами і даними відстеження. Москва шукає танкери для експорту нафти після того, як запроваджені G7 заходи обмежили для РФ використання західних вантажних послуг і страхування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі