Китай та Сінгапур проведуть спільні військові навчання, Пекін зміцнює оборонні зв'язки — Reuters

Поділитися
Китай та Сінгапур проведуть спільні військові навчання, Пекін зміцнює оборонні зв'язки — Reuters © interpolit.ru
Навчання триватимуть з кінця квітня до початку травня.

Китай та Сінгапур проведуть перші спільні військові навчання з 2021 року вже цього тижня, оскільки Пекін поглиблює зв'язки в галузі оборони і безпеки з Південно-Східною Азією — регіоном з міцними альянсами США. Про це повідомляє Reuters.

Китайські військово-морські сили розгорнуть фрегат-ракетоносець Yulin і мінно-пошукове судно Chibi для участі в спільних морських навчаннях, які триватимуть з кінця квітня до початку травня, йдеться в заяві Міністерства оборони Китаю, без уточнення місця проведення навчань.

Два роки тому Китай та Сінгапур провели спільні військові навчання в міжнародних водах у південній частині Південно-Китайського моря після оновлення двостороннього оборонного пакту в 2019 році, який передбачав проведення більш масштабних навчань за участю армії, флоту і ВПС.

Поглиблення військової співпраці між Китаєм і Сінгапуром відбувається в час підвищеної напруженості в Південно-Китайському морі, яке часто перетинають західні військово-морські сили, в тому числі американські кораблі, що проводять операції з забезпечення свободи судноплавства. Такі проходи дратують Китай, який претендує на майже всю акваторію Південно-Китайського моря, попри міжнародне занепокоєння.

У серпні минулого року американські військові провели розширені навчання Super Garuda Shield з Індонезією, в яких вперше взяли участь Сінгапур, Японія і Австралія.

Приблизно в той же час Китай відправив винищувачі-бомбардувальники до Таїланду на спільні навчання ВПС Falcon Strike 2022. Обидві країни заявляють, що навчання, які проходили на північному сході Таїланду поблизу кордону з Лаосом, мали оборонний характер.

Минулого літа навчання також відбулися на тлі підвищеної напруженості в Тайванській протоці після візиту колишнього спікера Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі на Тайвань, який Китай вважає своєю територією.

Очікується, що посилення військової активності Китаю в Південно-Східній Азії в найближчі роки кине виклик впливу, який Сполучені Штати сформували на такі країни, як Сінгапур та Індонезія.

Раніше повідомлялося, що Пекін провів військові навчання після того, як президент Тайваню Цай Інвень повернулася з 10-денного візиту до країн Центральної Америки і США, де вона зустрілася зі спікером Палати представників Конгресу Кевіном Маккарті та іншими американськими законодавцями.  Китай імітував «високоточні удари» по Тайваню.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі