Китай попередив про "наслідки" для уряду прем'єр-міністра Канади Джастіна Трюдо, якщо він не припинить поширювати "брехню і неправдиву інформацію" про нібито втручання Пекіна у справи Канади, повідомляє Bloomberg,
Посольство Китаю в Оттаві оприлюднило жорстку заяву у п'ятницю, 8 вересня, наступного дня після того, як Канада оголосила про початок громадського розслідування втручання Китаю, Росії та інших державних і недержавних суб'єктів у національні вибори в Канаді в 2019 і 2021 роках.
Речник посольства Китаю заявив, що Пекін рішуче виступає проти цього.
"Китай закликає канадську сторону відмовитися від своєї ідеологічної упередженості, припинити поширювати пов'язану з Китаєм брехню і неправдиву інформацію, вводити в оману громадськість і підривати китайсько-канадські відносини. В іншому випадку Канада буде змушена зіштовхнутися з наслідками", - йдеться у заяві.
Розслідування розпочалося після того, як ЗМІ публікували повідомлення про те, що Пекін намагався підтримати на виборах у Канаді кандидатів, які були прокитайськими, і придушити тих, хто займав більш жорстку позицію щодо адміністрації лідера Китаю Сі Цзіньпіна.
В інтерв'ю Bloomberg News Трюдо заявив, що немає місця для політичного "зближення" з Китаєм, оскільки жорстка зовнішня політика Сі Цзіньпіна унеможливила нормальні відносини між двома країнами.
Речник посольства, однак, зазначив, що Китай завжди дотримувався принципу невтручання у внутрішні справи інших країн. Навпаки, за його словами, дехто в Канаді намагається підірвати безпеку і стабільність Пекіна, підтримуючи "антикитайську сепаратистську діяльність" з таких питань, як Тайвань, регіон Сіньцзян і Гонконг.
"Ми не зацікавлені і ніколи не втручалися у внутрішні справи і вибори Канади. Маючи приховані політичні мотиви, деякі канадські політики і ЗМІ протягом тривалого часу поширюють брехню і дезінформацію проти Китаю", - наголосив він.
У заяві не уточнюються потенційні "наслідки", з якими може зіштовхнутися Канада. Раніше цього року обидві країни вже висилали дипломатів одна одної через цю суперечку.
Напруженість між Китаєм та Канадою зросла наприкінці 2018 року, коли канадська поліція затримала фінансового директора китайської компанії Huawei Technologies Co, після чого Пекін заарештував двох канадців за звинуваченням у шпигунстві. Усі троє були звільнені у 2021 році.
У березні 2023 року канадські ЗМІ опублікували кілька повідомлень, посилаючись на анонімні джерела у розвідці, в яких стверджувалося, що китайський уряд планував втрутитися у вибори в Канаді. Пекін заперечує ці звинувачення.
Прем'єр Канади Джастін Трюдо заявляв, що Китай намагався втрутитися у голосування 2019 і 2021 років, але ці зусилля не змінили результати виборів. Він призначив незалежного спеціального слідчого для перевірки звинувачень.