Китай повертається до закупівлі запасів СПГ на зиму, створюючи ризик для глобального балансу поставок — Bloomberg

Поділитися
Китай повертається до закупівлі запасів СПГ на зиму, створюючи ризик для глобального балансу поставок — Bloomberg © unsplash.com/whitehost
Це може обмежити доступність СПГ для Європи.

Китай прагне запастися скрапленим природним газом (СПГ) на зиму, повернувшись на спотовий ринок, що може призвести до скорочення поставок іншим імпортерам, пише Bloomberg.

Торговельний підрозділ китайської компанії Sinopec — Unipec оголосив тендер на закупівлю більше десятка партій на цю зиму, на додаток до поставок до кінця 2024 року.

Хоча незрозуміло, чи будуть поставки Unipec призначені для задоволення внутрішнього попиту, чи для використання у своєму торговому портфелі, це все ще найбільша спроба державного китайського імпортера закупити СПГ на спотовому ринку з лютого.

Минулого року імпорт СПГ до Китаю впав на 20% через коронавірусні обмеження та високі ціни. Хоча цього року поставки зросли, вони все ще нижчі за рівень 2021 року, коли Китай був найбільшим покупцем у світі.

Потенційне повернення Китаю на ринок може обмежити доступність СПГ для Європи, яка намагається замінити поставки газу з Росії.

Ризики, починаючи від холодної погоди і закінчуючи страйками, а також апетит Китаю до палива загрожують порушити крихкий баланс на ринку СПГ, заявили аналітики на конференції Gastech у Сінгапурі минулого тижня.

За даними BloombergNEF, китайські імпортери СПГ бронюють більше місць на терміналах для поставок, ймовірно, намагаючись створити запаси напередодні зимового опалювального сезону. Тим не менш, на терміналах є більше вільних місць, ніж рік тому, що відображає здоровий рівень запасів і повільне економічне зростання, яке буде впливати на попит на газ.

У червні Катар уклав другу велику угоду про постачання скрапленого природного газу з китайською державною компанією менш ніж за рік, що вивело Азію вперед у перегонах за забезпечення поставок газу з масштабного проекту Дохи з розширення видобутку.

Також повідомлялося, що Китай активно купує природний газ, і чиновники країни задоволені, що імпортери продовжують укладати угоди навіть після того, як світова енергетична криза пішла на спад.  Згідно з прогнозами, у 2023 році Китай стане найбільшим світовим імпортером скрапленого природного газу. І вже третій рік поспіль китайські компанії погоджуються купувати більше скрапленого газу на довгостроковій основі, ніж будь-яка інша країна, свідчать дані Bloomberg News.

Водночас Пекін Китай намагається зменшити залежність від імпорту нафти, зокрема, розширюючи глибоководне буріння. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі