Китай пом'якшує правила видачі бізнес-віз на тлі повільного економічного відновлення — Bloomberg

Поділитися
Китай пом'якшує правила видачі бізнес-віз на тлі повільного економічного відновлення — Bloomberg © unsplash.com/whitehost
Аналітики вважають, що цього може бути недостатньо для відновлення ділових поїздок до рівня, що існував до пандемії.

Китай запровадив низку заходів, спрямованих на полегшення руху через свої кордони та всередині країни, оскільки економічне відновлення країни після пандемії коронавірусу сповільнилося. Про це пише Bloomberg.

Міністерство громадської безпеки Китаю оприлюднило 26 нових заходів, деякі з них спрямовані на спрощення правил відвідування країни, в тому числі дозвіл мандрівникам змінювати одноразові візи на багаторазові, дійсні протягом трьох років.

Іноземні громадяни, які подорожують до Китаю з такими цілями, як ділові переговори, інвестиції та підприємництво, виставки та конференції, можуть подавати заявки на отримання посадкових віз із запрошенням та супровідними матеріалами, згідно з цими заходами. Ті, хто має додаткові ділові потреби, можуть конвертувати візу після прибуття в багаторазову візу після в'їзду в країну.

Нові правила також дозволяють іноземним громадянам зберігати свої паспорти під час оформлення посвідки на проживання. Раніше влада видавала тимчасовий проїзний документ, який не був настільки поширеним, як закордонний паспорт, для організації подорожей.

"Хоча ці заходи є позитивним кроком у правильному напрямку, їх самих по собі буде недостатньо для відновлення ділових поїздок до рівня, що існував до пандемії, а також для відновлення привабливості Китаю як місця призначення для іноземних талантів", - вважає президент Торгово-промислової палати ЄС у Пекіні Єнс Ескелунд.

Він додав, що необхідно вирішити й інші проблеми, які впливають на іноземні компанії, зокрема відсутність прозорості та передбачуваності політичного середовища в Китаї.

Вище керівництво Китаю намагається дати зрозуміти, що країна відкрита для бізнесу та інвестицій після закриття кордонів під час пандемії COVID-19. Економічне зростання країни сповільнюється на тлі накопичення ризиків у боргових зобов'язаннях місцевих органів влади та секторі нерухомості, в той час як геополітичні ризики продовжують впливати на довіру. Тим часом рейди та затримання проти іноземних компаній у Китаї та компаній, що обслуговують закордонних клієнтів, викликали у бізнес-лідерів сумніви щодо безпечності подорожей до країни.

Заходи також передбачають скасування обмежень на реєстрацію домогосподарств у містах з населенням менше трьох мільйонів осіб і пом'якшення політики для міст з населенням від трьох до п'яти мільйонів, повідомила державна газета Global Times, посилаючись на коментарі представника Міністерства громадської безпеки Юань Сіґо.

Китайська система реєстрації домогосподарств обмежує доступ людей до державних послуг за межами району, де вони зареєстровані. Міністерство громадської безпеки заявило, що планує впровадити ці заходи до кінця серпня.

Раніше повідомлялося, що Китай значно розширив закони про боротьбу зі шпигунством, прийнявши поправки, які, на думку експертів, можуть ще більше підвищити ризик для іноземних громадян та організацій, що працюють в країні.

Зміни розширюють сферу дії закону, охоплюючи все, що, на думку керівництва Китаю, становить загрозу національній безпеці, а також розширюють повноваження органів влади щодо обшуків, конфіскації майна та запровадження заборон на в'їзд і виїзд для окремих осіб.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі