Китай "полює" на своїх дисидентів у США, за справу взялося ФБР

Поділитися
Китай © pxhere.com
З'явились дані про наявність десятків «станцій техобслуговування» китайської поліції у великих містах світу, зокрема в Нью-Йорку та Лос-Анджелесі. Інцидент у Чайнатауні на Манхеттені

Китай та Іран стають дедалі нахабнішими у своїх спробах змусити замовкнути дисидентів, які виїхали зі своєї країни, зокрема в США. Під час брифінгу з журналістами про транснаціональні репресії співробітники контррозвідки ФБР закликали жертв виступити, заявивши, що бюро відстежує зростаючу тенденцію, коли іноземні авторитарні режими намагаються залякати певні громади, передає Reuters

 Чиновники сказали, що уряди часом вдавалися до використання приватних детективів для спостереження за дисидентами, і що федеральні прокурори порушили кілька кримінальних справ щодо їх використання.

«Багато що з цього є новою тактикою та межами, які перетинаються, і ми не бачили, щоб Китай та Іран робили це на території США під час попередніх розслідувань», — сказав один із співробітників контррозвідки ФБР.

Цілі транснаціональних схем репресій є багатогранними, і іноді вони спрямовані на вплив на політичні рішення США.

 «Ми дійсно побачили точку перелому в тактиці та інструментах, а також рівень ризику та рівень загрози, які змінилися за останні кілька років», — сказав інший співробітник контррозвідки ФБР.

Напади на дисидентів у Чайнатауні ​​на Манхеттені

Зустріч із журналістами в середу відбувся лише через два дні після того, як федеральні агенти заарештували двох мешканців Нью-Йорка за нібито керування китайською «секретною поліцейською станцією» в районі Чайнатаун ​​на Манхеттені, що, за словами прокурорів, є частиною більш широких спроб придушення урядом США ймовірних нападів Пекіна на дисидентів.

Європейська правозахисна організація Safeguard Defenders останніми місяцями опублікувала звіти про наявність десятків «станцій техобслуговування» китайської поліції у великих містах світу, зокрема в Нью-Йорку та Лос-Анджелесі.

Представники ФБР відмовилися коментувати справу в Нью-Йорку або говорити про будь-які інші відкриті розслідування.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі