Китай, 21 лютого, оприлюднив «Концепцію Ініціативи глобальної безпеки». За задумом, документ має усунути корінні причини міжнародних конфліктів та підвищити глобальну безпеку.
Так, у документі йдеться про рішучу підтримку структури управління безпекою, зосереджену на ООН. Також підтримуються зусилля організації щодо запобігання війні та її лідерство у післявоєнній відбудові. У концепції, оприлюдненій Китаєм, міститься заклик до великих країн відігравати провідну роль у питаннях глобальної безпеки, відкидати гегемонію та залякування, будувати мирне співіснування, забезпечуючи стабільні та збалансовані відносини між великими країнами.
Документ включає кілька основних концепцій та принципів, включно зі:
- збереженням відданості баченню спільної, всеосяжної, кооперативної та стійкої безпеки;
- повагою суверенітету та територіальної цілісності всіх країн і дотримання цілей і принципів Статуту ООН;
- усвідомлення законної стурбованості безпекою.
Також у своїй концепції Китай підкреслив, що країни повинні залишатися відданими мирному вирішенню розбіжностей і суперечок шляхом діалогу та консультацій, підтримуючи безпеку як у традиційних, так і в нетрадиційних сферах.
В рамках цієї концепції Китай закликає всі країни практикувати справжню багатосторонність, протистояти менталітету холодної війни, односторонності, блоковій конфронтації та гегемонізму.
Також згідно з документом, країни повинні твердо підтримувати консенсус щодо неможливості виграти ядерну війну. В концепції підкреслюється, що таку війну ніколи не можна вести. Крім того, документ закликає сприяти політичному врегулюванню міжнародних і регіональних питань у гарячих точках.
Раніше в Китаї заявляли, що до річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну оприлюднять план, який, на їх думку, може допомогти у припиненні російсько-української війни. Однак, як пише Bloomberg, китайський «мирний план» для України та Росії включатиме заклики до припинення вогню та припинення постачання зброї Києву. Водночас у «мирному плані» від КНР можуть бути заклики до дотримання територіальної цілісності, захисту ядерних об'єктів та протидії використанню біохімічної зброї.
Представник МЗС Китаю Ван Веньбін заявив, що США «не мають права читати КНР лекції щодо постачання зброї Росії», зазначивши, що саме Вашингтон спрямовує військову допомогу українській стороні, і що нібито підтримка жертви та підтримка агресора - це «одне й те саме».