Китай намагався отримати космічні технології Нідерландів в обхід експортних обмежень

Поділитися
Китай намагався отримати космічні технології Нідерландів в обхід експортних обмежень © Pixabay
Зокрема, через підставні компанії.

Китай намагався придбати обладнання та технології у космічному секторі Нідерландів, іноді в обхід експортних обмежень. Про це заявило Агентство військової розвідки Нідерландів (MIVD), повідомляє Reuters.

Згідно з річним звітом MIVD за 2022 рік, аналіз показує, що потужність запуску супутників Китаю у найближчі роки зросте до 100 запусків на рік.

«Були різні спроби Китаю придбати технології військового призначення поза межами експортних обмежень. При цьому MIVD виявило, серед іншого, низку підставних компаній, які використовувалися для цієї мети», - йдеться в звіті.

Китай вже давно наполягає на тому, що його космічна програма має мирні цілі і він виступає проти будь-якої форми гонки озброєнь у космосі. Але водночас Пекін заявляє, що його космічна програма повинна допомогти захистити національну безпеку країни. Китай також прагне стати великою космічною державою до 2030 року.

Глава MIVD Ян Свіллерс заявив, що Китай шукає пускові установки з супутниками розвідки, спостереження та зв’язку.

Пекін хоче стати лідером у космосі, розвиваючи найсучасніші квантові комунікаційні мережі з глобальним покриттям, йдеться у звіті.

Агентство загальної розвідки AIVD сказало, що Китай становить «найбільшу загрозу економічній безпеці Нідерландів».

У відповідь Міністерство закордонних справ Китаю закликало західних чиновників відмовитися від того, що воно назвало менталітетом холодної війни, і припинити поширювати наратив про «китайську загрозу».

Посольство Пекіна в Нідерландах відкинуло зауваження AIVD, наголосивши, що звинувачення проти китайських компаній у шпигунстві є неправдивими і натомість вони дотримуються законів і правил. У звіті MIVD сказано, що агентство вжило заходів безпеки, де це було можливо, щоб захиститися від шпигунства.

Західні країни дедалі обережніше ставляться до обміну технологіями з Китаєм, а США та Нідерланди нещодавно запровадили нові обмеження на експорт напівпровідників, а також обладнання, що використовується для їх виробництва. Тим часом китайські компанії піднімаються в рейтингу найбільших у світі витрат на дослідження і розробки — ознака того, що, можливо, західні технології їм більше не знадобляться, пише Bloomberg.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі