Китай кинув виклик торговельній війні Трампа, встановивши амбітну мету економічного зростання

Поділитися
Китай кинув виклик торговельній війні Трампа, встановивши амбітну мету економічного зростання © EPA/ WU HAO
Пекін пообіцяв “перемогти будь-які труднощі”.

Китай встановив амбітну мету економічного зростання на рівні “близько 5%” на 2025 рік, намагаючись продемонструвати впевненість на тлі американських торговельних тарифів, які запроваджує президент США Дональд Трамп, повідомляє CNN.

“Ця мета підкреслює нашу рішучість зустріти труднощі й докласти всіх зусиль для їх подолання”, - заявив у середу прем'єр Держради Китаю Лі Цян, виступаючи зі звітом про роботу уряду на відкритті сесії Всекитайських зборів народних представників.

“Під керівництвом лідера Китаю Сі Цзіньпіна і завдяки самовідданим зусиллям нашого народу по всій країні ми зможемо подолати будь-які труднощі на шляху до розвитку”, - додав він.

Попри зухвалий тон Пекіна, підвищення тарифів і загроза посилення економічних і технологічних обмежень з боку США кинули тінь на економіку Китаю. У своїй промові Лі згадав про ці виклики, вказавши на зростання тарифних бар'єрів і посилення геополітичної напруженості.

“Зовнішнє середовище стає дедалі складнішим і суворішим, що може мати більший вплив на торгівлю, науку, технології та інші сфери”, - зазначив він.

Лі також визнав низку внутрішніх проблем, з якими зіштовхується китайська економіка, включаючи недостатній попит і мляве споживання. Друга за величиною економіка світу бореться з кризою в секторі нерухомості, стрімким зростанням боргу місцевих органів влади, падінням іноземних інвестицій та високим рівнем безробіття серед молоді.

Китай зробив помітний крок, збільшивши дефіцит свого бюджету приблизно до 4% валового внутрішнього продукту, що є найвищим показником за останні десятиліття, намагаючись збільшити витрати, щоб протистояти впливу американських тарифів. Крім того, Пекін знизив свій річний цільовий показник інфляції до близько 2% з давно поставленої мети в 3%, визнаючи тиск на економіку.

Водночас, навіть попри економічні труднощі, Китай також залишається як ніколи відданим своїм амбіціям стати глобальним інноваційним центром.

“Ми будемо сприяти розвитку нових галузей і галузей майбутнього”, - сказав Лі, пообіцявши створити механізм для збільшення фінансування таких сфер, як квантові технології, штучний інтелект і 6G.

Ще він пообіцяв підтримувати широке застосування великомасштабних моделей ШІ й розробляти “розумне виробниче обладнання”, в тому числі транспортні засоби та роботів, що працюють на нових джерелах енергії на основі штучного інтелекту.

Китай також оприлюднив свій військовий бюджет на 2025 рік, який збільшиться на 7,2% до 1,78 трильйона юанів (245 мільярдів доларів США), що відповідає темпам останніх років. 

Лі виголосив промову, схожу на звіт про стан справ у країні, незадовго до того, як Трамп розпочав перше звернення до Конгресу США з моменту своєї інавгурації, окреслюючи плани на шляху до того, щоб зробити Штати “знову великими”.

Амбітні цілі економічного зростання відображають намагання Китаю продемонструвати впевненість у здатності дотримуватися курсу, попри дедалі сильніший торговельний тиск з боку найбільшої економіки світу та її непередбачуваного президента. Цього тижня, коли тисячі китайських делегатів зібралися в Пекіні, Трамп посилив торговельну війну, подвоївши тарифи на весь китайський імпорт — до 20%. Також адміністрація США погрожувала не допустити використання американських технологій для фінансування технологічних амбіцій Китаю. 

Пекін швидко вжив заходів у відповідь, запровадивши тарифи до 15% на окремі американські товари, поширивши експортний контроль на десяток компаній США і подавши скаргу до Світової організації торгівлі. Китайські контрзаходи супроводжувалися суворим попередженням Вашингтону: “якщо США наполягатимуть на веденні тарифної, торговельної чи будь-якої іншої війни, Китай буде боротися до кінця”.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі