Китай “кидає тінь” на саміт Байдена з лідерами Японії та Південної Кореї — Politico

Поділитися
Китай “кидає тінь” на саміт Байдена з лідерами Японії та Південної Кореї — Politico © Колаж ZN.UA
Дипломати трьох країн все ще обговорюють, як буде згадуватися Китай у спільній заяві лідерів. 

Американські, японські та південнокорейські дипломати в останню хвилину ведуть переговори про те, чи повинні спільні заяви саміту лідерів трьох країн, що стартує у п'ятницю, 18 серпня, прямо згадувати Китай як виклик миру і стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні. Про це повідомляє Politico.

"Одне з питань, яке вони обговорюють, це те, чи будемо ми вставляти слово "Китай" в остаточний текст документів", - заявила журналістам генеральний директор з питань преси та публічної дипломатії Міністерства закордонних справ Японії Хікаріко Оно,

За її словами, дипломати все ще обговорюють, як буде описуватися Китай у тристоронніх документах. 

Координатор Білого дому з питань Індо-Тихоокеанського регіону Курт Кемпбелл заявляв, що саміт, в якому беруть участь президент США Джо Байден, прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда і президент Південної Кореї Юн Сок Йоль у Кемп-Девіді, створить "визначальні тристоронні відносини на 21 століття".

Але очевидна розбіжність між трьома країнами в останні години перед відкриттям саміту щодо того, чи повинна тристороння зустріч “виставляти Китаю однакові рахунки” з Північною Кореєю як названою загрозою регіональному миру і стабільності, підкреслює занепокоєння щодо здатності Пекіна завдати економічного болю країнам, з якими він має тісні економічні зв'язки.

Китай відреагував на саміт вороже, звинувативши США у “практиках, які посилюють антагонізм і підривають стратегічну безпеку інших країн".

Південна Корея особливо чутлива до ризику тиску з боку Пекіна — проти неї були запроваджені економічні обмеження після того, як Сеул розгорнув американські протиракетні системи THAAD у 2017 році для протидії загрозі з боку Північної Кореї.

В МЗС Японії не уточнили, дипломати якої країни вагаються щодо згадки Китаю в документах саміту, але зазначили, що Токіо не проти того, аби Пекін був згаданий в остаточних текстах у п'ятницю.  

"Ми дійсно не проти бачити згадку про Китай, коли описуємо те, що відбувається в Південно-Китайському морі, наприклад, оскільки це факт, що Китай в односторонньому порядку намагається змінити статус-кво в Південно-Китайському морі", - заявляє Хікаріко Оно.

Раніше повідомлялося, що лідери США, Японії та Південної Кореї домовляться про проведення тристоронніх самітів на регулярній основі, принаймні раз на рік. Очікується, що на саміті буде досягнуто домовленості про створення гарячої лінії для термінового зв'язку між лідерами трьох країн. 

Щиро вітаючи поліпшення зв'язків між Японією і Південною Кореєю, чиї гіркі спогади про воєнні часи довго розділяли їх, адміністрація Байдена прагне посилити співпрацю зі своїми ключовими союзниками в Азії.  На тлі зростання впливу Китаю та войовничості Північної Кореї американські чиновники прагнуть інституціоналізувати тристоронній механізм як ніколи раніше.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі