Очікується, що на саміті, який Сполучені Штати проведуть цього тижня з Японією та Південною Кореєю, буде досягнуто домовленості про створення гарячої лінії для термінового зв'язку між лідерами трьох країн. Про це повідомляє KYODO.
За словами координатора з питань Індо-Тихоокеанського регіону в Раді національної безпеки США Курта Кемпбелла, про цей план буде оголошено у п'ятницю, 18 серпня, у межах "дуже амбітного набору ініціатив, спрямованих на закріплення тристоронньої взаємодії, як зараз, так і в майбутньому".
"Ми збираємося інвестувати в технології, щоб мати тристоронню гарячу лінію для спілкування лідерів та інших членів їхніх урядів у критичних обставинах”, - сказав Кемпбелл
Він додав, що головною метою першого окремого саміту між трьома країнами, який президент США Джо Байден проведе у своїй резиденції Кемп-Девід під Вашингтоном, є зробити тристоронню співпрацю "значно ширшою, глибшою та міцнішою", зробивши кроки, які не дозволять нинішньому прогресу бути відкинутим у майбутньому.
Високопоставлені американські чиновники заявили, що Байден, прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда і президент Південної Кореї Юн Сок Йоль погодяться розширити співпрацю на низку сфер, включаючи напівпровідники, штучний інтелект і освіту, а також допомогу в розвитку в інших частинах Індо-Тихоокеанського регіону.
Очікується, що в питаннях безпеки лідери домовляться частіше проводити спільні навчання збройних сил трьох країн і обмінюватися інформацією в режимі реального часу про ракетні запуски з Північної Кореї.
За словами Кемпбелла, лідери також обговорять війну РФ проти України та необхідність підтримання миру і стабільності у Тайванській протоці, демонструючи світові, що ця тристороння співпраця буде критично важливою для Індо-Тихоокеанського регіону в майбутньому.
Раніше повідомлялося, що лідери США, Японії та Південної Кореї домовляться про проведення тристоронніх самітів на регулярній основі, принаймні раз на рік.
Щиро вітаючи поліпшення зв'язків між Японією і Південною Кореєю, чиї гіркі спогади про воєнні часи довго розділяли їх, адміністрація Байдена прагне посилити співпрацю зі своїми ключовими союзниками в Азії. На тлі зростання впливу Китаю та войовничості Північної Кореї американські чиновники прагнуть інституціоналізувати тристоронній механізм як ніколи раніше.