Європа не повинна боятися співпраці з Китаєм через конкуренцію — Ван І

Поділитися
Європа не повинна боятися співпраці з Китаєм через конкуренцію — Ван І © Xinhua
Європейські чиновники неодноразово закликали “зменшити ризики” у відносинах із Пекіном. 

Європа не повинна боятися співпраці з Пекіном через конкуренцію, і обидві сторони повинні працювати разом, щоб підвищити стабільність економічних та торговельних відносин, заявив міністр закордонних справ Китаю Ван І. Про це повідомляє Reuters.

Європейські чиновники неодноразово обіцяли зменшити економічну залежність від Пекіна в критично важливих секторах - “зменшити ризики” на тлі того, що G7 називає "економічним примусом" з боку Китаю.

"Позиція Китаю чітка. Ми будемо дотримуватися нашої підтримки стратегічної автономії Європи", - сказав Ван, відповідаючи на запитання про бачення Китаєм своїх відносин із Європою.

Міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна перебувала з візитом у китайській столиці і раніше зустрілася з прем'єром Державної ради Китаю Лі Цяном, з яким обговорила широке коло питань, включаючи відновлення балансу економічних відносин Франції з другою за величиною економікою світу.

Колонна заявила, що Франція підтримує діалог із Китаєм, намагаючись налагодити зв'язки після того, як ЄС розпочав розслідування щодо китайських електромобілів. 

Ван сказав, що різні вимоги конкуренції і співпраці не повинні конфліктувати.

"Звичайно, у співпраці буде конкуренція, але ми не повинні боятися співпраці через конкуренцію. Найбільший ризик, якого ми повинні позбутися, - це невизначеність, яку приносить широка політизація", - сказав Ван.

Міністри закордонних справ двох країн домовилися про співпрацю за низкою напрямків.

"Разом із Китаєм ми працюємо над пошуком відповідей на глобальні виклики, пов'язані з кліматом, біорізноманіттям та борговими проблемами", - написала Колонна у соцмережі  X.

Ван сказав, що сподівається поглибити обміни з Францією в цивільній ядерній та аерокосмічній галузях, а також дослідити нові сфери співпраці, такі як освіта і наукові дослідження.

Поїздка Колонни передує візиту глав Єврокомісії та Євроради Урсули фон дер Ляєн і Шарля Мішеля до Пекіна на початку грудня для проведення першого за останні чотири  роки саміту з лідером країни Сі Цзіньпіном, після того, як відносини між Китаєм і ЄС погіршилися під час пандемії.

За даними ЗМІ, Європейський Союз і Китай поки що не планують спільної заяви за підсумками свого довгоочікуваного саміту, запланованого на грудень. Хоча офіційно жодного рішення ще не прийнято, відсутність спільної дипломатичної заяви може призвести до поглиблення розбіжностей між двома сторонами.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі