Індія заявила про початок програми розвитку сіл на спірному з Китаєм кордоні  

Поділитися
Індія заявила про початок програми розвитку сіл на спірному з Китаєм кордоні   © Dhaka Tribune
Прикордонна суперечка між Індією та Китаєм триває з 1962 року. 

Впливовий міністр внутрішніх справ Індії Аміт Шах в понеділок, 10 квітня, відвідав штат на спірному з Китаєм кордоні в Гімалаях, щоб оголосити про старт програми розвитку вартістю 48 мільярдів рупій (585 мільйонів доларів США), яка, за його словами, посилить безпеку немаркованого кордону. Про це повідомляє Reuters.

Шах сказав, що програма, яка охопить майже три тисячі сіл у чотирьох штатах і одній федеральній території на кордоні з Китаєм, спрямована на те, щоб допомогти зупинити міграцію з прикордонних районів.

Під час візиту до Аруначал-Прадеш у понеділок Шах додав, що війська Індії, які вже давно дислоковані в регіоні, стежать за тим, щоб ніхто не зазіхав на землі країни.

Його коментарі з'явилися через кілька годин після того, як Пекін заявив, що рішуче виступає проти його запланованого візиту до східного штату і розглядає його діяльність у цьому регіоні як порушення територіального суверенітету Китаю.

Аруначал-Прадеш став новою гарячою точкою у відносинах між Нью-Делі та Пекіном, які загострилися після кривавих зіткнень між їхніми арміями в інших частинах західних Гімалаїв у 2020 році, в яких загинули 24 солдати.

У грудні минулого року військові обох сторін вступили в сутички в секторі Таванг, а минулого тижня Індія відхилила перейменування Китаєм 11 місць, включаючи п'ять гір, в Аруначал-Прадеш.

На карті, опублікованій минулого тижня, 11 перейменованих Китаєм місць були позначені як такі, що знаходяться в межах «Цзаннань», або південного Тибету китайською мовою, а Аруначал-Прадеш включений до південного Тибету.

Шах, близька довірена особа прем'єр-міністра Індії Нарендри Моді, який вважається другим найвпливовішим лідером в уряді, заявив, що індійці у внутрішніх районах можуть спати спокійно завдяки «хоробрості і жертвам» військ на кордоні.

«Вони зробили так, що ніхто не може зазіхати на наші кордони», - сказав Шах на зустрічі з громадськістю в Кібіту, прикордонному селищі в районі Анжау, штат Аруначал-Прадеш, одному з останніх населених пунктів Індії, розташованому всього за кілька миль від китайського кордону.

«Сьогодні ми з гордістю говоримо, що минули ті часи, коли будь-хто міг зазіхати на нашу територію», - наголосив міністр Шах, не називаючи Китай.

У 1962 році між Індією і Китаєм відбулася коротка, але кровопролитна війна, і Кібіту було одним з перших селищ, захоплених китайськими військами.

Шах сказав, що 10 років тому існувало занепокоєння, що село спорожніє, але програма «Жваві села», яку він запустив у понеділок, передбачає банківські послуги, електропостачання, газ для приготування їжі, робочі місця та цифровий зв'язок.

З моменту приходу до влади в 2014 році уряд Моді вклав мільйони доларів у розбудову військової і цивільної інфраструктури вздовж 3800-кілометрового кордону з Китаєм, що, на думку аналітиків, розлютило Пекін.

«Цзаннань - це територія Китаю. Візит індійського чиновника порушує територіальний суверенітет Китаю та не сприяє миру і спокою на кордоні», - заявив у понеділок речник китайського МЗС Ван Веньбінь у відповідь на запитання про візит Шаха.

Прикордонна суперечка між Індією та Китаєм триває з 1962 року. У результаті було проведено “лінію фактичного розмежування”. Однак дві країни не згодні з її точним місцем розташування, і обидві регулярно звинувачують одна одну в порушенні кордонів або прагненні розширити свою територію.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі