Глава уряду Китаю попередив, що економічні бар'єри призведуть до конфронтації

Поділитися
Глава уряду Китаю попередив, що економічні бар'єри призведуть до конфронтації © unsplash.com/whitehost
Лі Цян розкритикував зусилля Заходу, спрямовані на виключення Китаю з ланцюгів поставок.

Прем’єр Державної ради (уряду) Китаю Лі Цян попередив уряди країн, що спроби політизувати їхні економіки призведуть лише до фрагментації світу. Він виступив перед лідерами світового бізнесу, тоді як США і Європа планують “зменшити ризики” у відносинах із Пекіном, повідомляє Bloomberg.

"Невидимі бар'єри, встановлені деякими людьми останніми роками, стають дедалі більш поширеними і штовхають світ до фрагментації і навіть конфронтації", – заявив він під час Всесвітнього економічного форуму в Тяньцзіні.

"Ми повинні протистояти політизації економічних питань і працювати разом, щоб зберегти глобальні промислові ланцюги і ланцюги поставок стабільними, безперебійними і безпечними", – додав він.

Коментарі китайського прем'єра з'явилися тоді, як адміністрація президента США Джо Байдена просуває указ, який регулюватиме і потенційно припинить певні американські інвестиції в Китай, а війна Росії проти України спричинила спробу військового повстання проти глави Кремля Владіміра Путіна, що ще більше поставило під сумнів майбутню стабільність світових енергетичних ринків. 

Китайський прем'єр спрогнозував позитивні перспективи для внутрішньої економіки, запевнивши інвесторів, що Пекін "повністю впевнений і здатний" розвивати стабільне, якісне зростання в довгостроковій перспективі. Він додав, що країна розгорне більш ефективні заходи з розширення внутрішнього попиту і стимулювання динамізму ринку.

Ці обіцянки здебільшого повторювали попередні заяви китайських чиновників і не дали конкретних відповідей інвесторам, які перебувають у стані підвищеної готовності до низки нових заходів підтримки для стимулювання економіки Китаю після нещодавнього зниження відсоткової ставки центральним банком. 

Лі заявив, що Китай перебуває на шляху до досягнення поставленої урядом мети зростання на рівні близько 5%, що вже вважається консервативною метою. Незважаючи на те, що кілька великих інвестиційних банків знизили свої прогнози щодо зростання валового внутрішнього продукту Китаю, вони все ще вважають, що економіка зросте на 5,5% цього року.

"Китай, схоже, досить впевнений у тому, що зможе досягти своєї мети зростання. Шлях до цього полягає в тому, що з'явиться більше стимулів, а також, ймовірно, послаблення регуляторних норм", – сказав економіст Natixis SA Гері Нґ.

Більш детальна інформація, ймовірно, з'явиться після ключового засідання Політбюро Комуністичної партії, вищого керівного органу на чолі з лідером країни Сі Цзіньпіном, яке відбудеться наступного місяця.

Триденний захід у Тяньцзіні – це шанс для Китаю залучити іноземний капітал і світові уряди. У форумі беруть участь лідери зі світу економіки та політики, в тому числі прем'єр Нової Зеландії Кріс Гіпкінс, генеральний директор Світової організації торгівлі Нгозі Оконджо-Івеала та міністр економіки Саудівської Аравії Фейсал Алібрагім.

Виступ Лі на цьому заході відбувся після того, як минулого тижня він відвідав Європу, де зустрівся з лідерами Німеччини і Франції, прагнучи перезавантажити зв'язки з головними торговельними партнерами Пекіна, в той час як Берлін завершує роботу над оновленою стратегією безпеки щодо Китаю. 

У своїй першій закордонній поїздці в ролі прем'єра Лі також “ділив сцену” з міністром фінансів США Джанет Єллен, яка планує відвідати Пекін на початку липня для проведення перших економічних переговорів на високому рівні зі своїм новим китайським колегою.

США і європейські союзники прагнуть зменшити залежність ланцюгів постачання від Китаю, щоб "знизити ризики" для своїх економік – підхід, який Пекін критикує як форму відокремлення, що, на його думку, може зашкодити зростанню та інвестиціям. Під час поїздки до Європи минулого тижня Лі закликав керівників німецьких компаній взяти на себе ініціативу щодо захисту ланцюгів постачання від ризиків, заявивши, що вони мають більше можливостей для цього, ніж їхні уряди.

Цю думку Лі повторив і у вівторок, 27 червня.

"Саме бізнес є найбільш чутливим і знаходиться в найкращому становищі для оцінки таких ризиків. Уряди та відповідні організації не повинні переоцінювати свої можливості. Тим більше, не слід перебільшувати поняття ризику або перетворювати його на ідеологічний інструмент", – сказав він. 

Лі намагається залучити іноземних інвесторів до співпраці з Китаєм на тлі погіршення настроїв. Прямі іноземні інвестиції останніми місяцями скоротилися, що звело нанівець приріст, досягнутий у першому кварталі. Згідно з опитуванням Торгово-промислової палати ЄС, опублікованим цього місяця, рекордна частка європейських компаній стверджує, що ведення бізнесу в Китаї стає дедалі складнішим.

"Нам все ще потрібно з'ясувати, яка подальша політика є ключовим фактором того, наскільки легко іноземним компаніям продовжувати інвестувати в Китай. Слова – це одне, але ми також повинні розглянути подальші дії", – сказав економіст Natixis SA Гері Нґ. 

Раніше повідомлялося, що Брюссель зіштовхнувся з труднощами у своїх спробах узгодити рішучішу економічну політику щодо Китаю, оскільки країни ЄС вимагають більше доказів, перш ніж ухвалювати жорсткіші правила. 

Єврокомісія наполягає на тому, щоб столиці ЄС розглянули можливість запровадження режиму ретельної перевірки вихідних інвестицій, а також більш скоординованої системи експортного контролю над важливими технологіями.

Але проєкт стратегії економічної безпеки ЄС, з яким ознайомилося видання FT, свідчить, що перед тим, як висувати законодавчі пропозиції, необхідно провести додатковий аналіз, оскільки Брюссель розмірковує над тим, як найкраще посилити контроль за торгівлею та інвестиціями.



Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі