Тайвань прагне тісніших зв'язків з ЄС в обмін на інвестиції у виробництво мікросхем — Reuters

Поділитися
Глава МЗС Тайваню здійснив поїздку до Європи. 

Європейські країни повинні зміцнювати відносини з Тайванем, якщо вони хочуть продовження тайванських інвестицій у виробництво напівпровідників, заявив міністр закордонних справ острова Джозеф Ву під час візиту до Європи. Про це повідомляє Reuters.

Закордонні інвестиції Taiwan Semiconductor Manufacturing Corp (TSMC), найбільшого в світі контрактного виробника мікросхем, потребують схвалення уряду, в тому числі для потенційного заводу в Німеччині.

Ву сказав, що уряд не ставить умов щодо інвестицій TSMC і компанія сама вирішує, чи буде проект приносити прибуток.

За його словами, Тайвань не блокуватиме інвестиції в Європу, але існує "філософське питання" про те, що країна, яка хоче отримати допомогу від острова, повинна розглядати ширшу картину відносин із Тайванем.

"Я вважаю, це те, про що нам варто подумати. Хоча ми не є егоїстами і не зупиняємо інвестиції TSMC в інші країни, ми, безумовно, сподіваємося, що інші країни, які хочуть залучити TSMC, також можуть подумати про ситуацію, в якій перебуває Тайвань", - сказав міністр.

Китай вважає Тайвань своєю територією і ніколи не відмовлявся від застосування сили, щоб взяти острів під свій контроль. Тайвань рішуче заперечує проти претензій Китаю на суверенітет і заявляє, що тільки народ острова може вирішувати своє майбутнє.

"Якщо вони зможуть мислити в цьому позитивному напрямку, відносини між Тайванем і європейськими країнами, великими європейськими країнами, будуть значно кращими, ніж раніше", - сказав Ву.

Тайвань не має офіційних дипломатичних відносин з жодною європейською країною, окрім Ватикану, і Китай застеріг Європу від встановлення офіційних зв'язків напередодні візиту Ву.

Ву відвідав Чехію і, за словами джерел, також побував у Брюсселі, де розташовані штаб-квартири ЄС і НАТО.

Він заявив, що лідери ЄС чіткіше, ніж раніше, закликають до миру в Тайванській протоці та збереження статус-кво, і додав, що блок повинен розглянути можливість розширення співпраці з Тайванем, наприклад, щодо двосторонньої інвестиційної угоди (BIA).

ЄС включив Тайвань до свого списку потенційних партнерів по BIA у 2015 році, але відтоді не проводив переговорів з островом з цього питання.

"Це дуже складно", - сказав Ву, додавши, що він стурбований тим, що Тайвань став заручником замороженої інвестиційної угоди між ЄС і Китаєм.

Зараз Тайвань має офіційні дипломатичні відносини лише з 13 державами, здебільшого з країнами, що розвиваються, в Центральній Америці, Карибському басейні та Тихоокеанському регіоні.

Попри китайську кампанію ізоляції, Тайвань зберігає міцні неформальні зв'язки з більш ніж 100 іншими країнами, найважливішими з яких є Сполучені Штати. США не мають дипломатичних відносин з Тайванем, але вважають Тайбей важливим партнером в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі