Глава МЗС Китаю прирівняв можливе постачання зброї РФ до військової підтримки Тайваню з боку США

Поділитися
Глава МЗС Китаю прирівняв можливе постачання зброї РФ до військової підтримки Тайваню з боку США © Pixabay
Цинь Ган також заявив, що хороші відносини між Пекіном і Москвою мають важливе значення в нестабільному світі.

Міністр закордонних справ Китаю Цинь Ган прирівняв будь-яку можливу майбутню військову підтримку Пекіном війни Росії проти України до продажу США зброї Тайваню. Про це повідомляє CNN.

«Чому США просять Китай не надавати зброю Росії, в той час, як самі продовжують продавати зброю Тайваню?», - заявив він під час прес-конференції.

Цинь Ган назвав «абсурдним» втручання високопосадовців США в питання Тайваню, яке, за його словами, є «справою китайського народу».

«Жодна інша країна не має права в це втручатися», - наголосив він.

Пекін вважає Тайвань частиною своєї території і не виключає застосування сили для «возз'єднання» з островом. Цинь Ган також повторив давню позицію Пекіна, відмовившись виключати застосування сили для повернення Тайваню під свій контроль.

 «Ми будемо продовжувати працювати з найбільшою щирістю і докладати максимальних зусиль для мирного возз'єднання. Тим часом, ми залишаємо за собою можливість вжити всіх необхідних заходів» - сказав він.

Цинь Ган також повторив позицію Китаю щодо війни РФ проти України.

«Китай не створював кризу, він не є стороною кризи і не надавав зброю жодній зі сторін. Китай завжди виносить власне судження і приймає рішення щодо цієї позиції самостійно, виходячи з суті питання. Між війною і миром ми обрали мир; між санкціями і діалогом ми обрали діалог; між роздмухуванням полум'я і зниженням температури ми обрали останнє», - наголосив глава МЗС Китаю.

Цинь Ган наголосив, що «процес мирних переговорів повинен розпочатися якомога швидше» для вирішення ситуації в Україні. Він додав, що «санкції і тиск не вирішать проблему».

«Українська криза підійшла до критичного моменту. Або військові дії припиняються, мир відновлюється і починається процес політичного врегулювання, або у вогонь підливається ще більше масла, і криза ще більше розширюється і виходить з-під контролю», - сказав глава МЗС Китаю.

Цинь Ган також заявив, що війна РФ проти України «керується невидимою рукою», яка підштовхує до затягування та ескалації.

«"Невидима рука" "використовує українську кризу для досягнення певних геополітичних цілей», - сказав Цинь Ган.

Цинь Ган також заявив, що хороші відносини між Пекіном і Москвою мають важливе значення в нестабільному світі.

«Чим більш нестабільним стає світ, тим більш важливо, щоб Китай і Росія неухильно розвивали свої відносини. Відносини між Китаєм і Росією не ґрунтуються на союзі і конфронтації та не спрямовані проти будь-якої третьої сторони. Це не є загрозою для жодної країни», - додав він.

В останні тижні офіційні особи США попереджали, що, за даними розвідки, Пекін розглядає можливість надання летальної допомоги Росії. Китай це заперечував. Минулого тижня держсекретар США Ентоні Блінкен уже попередив, що Вашингтон може застосувати санкції проти Китаю, якщо Пекін відправить зброю РФ.

Спроби Пекіна представити себе «миротворцем» у війні РФ проти України були серйозно підірвані відмовою засудити вторгнення Росії, а також його дипломатичною та економічною підтримкою Москви.

Нещодавно Китай оприлюднив позицію щодо війни РФ проти України, закликаючи до мирних переговорів. Документ Пекіна розкритикували деякі західні лідери. Більше про так званий «мирний план» Китаю читайте в статті ексочільника МЗС України Павла Клімкіна «Китайський маджонг». 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі