Глава МВФ зустрінеться з керівництвом Китаю, а також відвідає Індонезію та Індію — Reuters

Поділитися
Глава МВФ зустрінеться з керівництвом Китаю, а також відвідає Індонезію та Індію — Reuters
МВФ попереджає, що відновлення економіки Китаю відбувається слабкими темпами.

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва відвідає Китай із середи, 30 серпня, щоб зустрітися з вищим керівництвом країни, а потім поїде до Індонезії та Індії на саміти АСЕАН і G20. Про це повідомляє Reuters.

"З 30 серпня по 3 вересня директор-розпорядник відвідає Китай для участі у двосторонніх переговорах з вищим керівництвом Китаю", - йдеться у заяві речника МВФ.

Потім Георгієва поїде до Джакарти, де візьме участь у саміті лідерів Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) та відвідає зустріч глав держав і урядів G20 у Нью-Делі.

Минулого місяця МВФ дещо підвищив прогноз глобального зростання на 2023 рік, враховуючи стійку економічну активність у першому кварталі, але попередив, що постійні виклики обмежують середньострокові перспективи.

Кредитор прогнозує зростання світового реального валового внутрішнього продукту на 3% у 2023 році, що на 0,2 відсоткових пункти вище за квітневий прогноз, але залишив прогноз на 2024 рік без змін, також на рівні 3%.

МВФ також залишив без змін свій прогноз щодо Китаю, передбачаючи, що друга за величиною економіка світу зросте на 5,2% цього року, порівняно з 3% у 2022 році, а потім впаде до 4,5% у 2024 році, попередивши, що відновлення економіки Пекіна відбувається недостатніми темпами і що більш глибоке скорочення в секторі нерухомості залишається ризикованим.

Георгієва перебуватиме в Джакарті з 4 по 7 вересня і в Нью-Делі з 8 по 10 вересня.

На початку 2022 року поширювалися надії на те, що економіка Китаю, а отже, і світова економіка, готова до підйому після трьох років суворих обмежень від політики «нульового COVID», яка пригнічувала попит, перешкоджала виробництву, розхитувала ланцюги постачання і спричинила найзначніше сповільнення економіки країни з часів початку ринкових реформ наприкінці 1970-х років.

Спочатку деякі галузі китайської економіки справді зростали.   У перші кілька місяців 2023 року зріс експорт, і здавалося, що навіть ринок житлової нерухомості, який невпинно падав, нарешті відштовхнувся від дна. Але наприкінці другого кварталу останні дані про ВВП показали зовсім іншу картину: загальне зростання було слабким і, схоже, мало тенденцію до зниження. Обережні іноземні інвестори і обмежені в фінансах місцеві органи влади в Китаї вирішили не підтримувати початковий імпульс, пише Foreign Affairs.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі