Генрі Кіссінджер зустрівся з Сі Цзіньпіном у Китаї

Поділитися
Генрі Кіссінджер зустрівся з Сі Цзіньпіном у Китаї Фото ілюстративне © скриншот видео Youtube
Зустріч свідчить про те, наскільки високо Кіссінджера цінує керівництво Китаю.

Лідер Китаю Сі Цзіньпін зустрівся в Пекіні з колишнім держсекретарем США Генрі Кіссінджером у четвер, 20 липня - на наступний день після того, як спеціальний представник США з питань клімату Джон Керрі завершив свою поїздку до Пекіна з метою відновлення кліматичних переговорів Штатів із Китаєм. Про це повідомляє CNN.

Під час свого візиту до Пекіна Кіссінджер також зустрівся з головним китайським дипломатом Ван І та міністром оборони Лі Шанфу, який перебуває під санкціями США з 2018 року через закупівлю Китаєм російської зброї.

Зустріч Кіссінджера з Сі свідчить про те, наскільки високо його цінує керівництво Китаю.

Раніше не анонсований візит Кіссінджера збігся з поїздкою Керрі до Пекіна, під час якої США і Китай відновили кліматичні переговори, заморожені майже на рік.

Прикметно, що Керрі, який також є колишнім держсекретарем США, не отримав аудієнції з Сі, попри те, що він є членом нинішньої адміністрації президента Джо Байдена, і деякі аналітики заздалегідь передбачали таку зустріч.

Кіссінджер, який заявив, що перебуває в Пекіні "як друг Китаю", відіграв ключову роль у прокладанні шляху до встановлення дипломатичних зв'язків США з комуністичним Китаєм півстоліття тому за часів адміністрації Ніксона.

Колишній дипломат відвідав Китай понад 100 разів, починаючи з 1971 року, коли він здійснив таємний візит до Пекіна, щоб прокласти шлях для "криголамної" поїздки Ніксона наступного року.

Поїздка Керрі до Китаю відбулася після візитів міністра фінансів США Джанет Єллен та держсекретаря Ентоні Блінкена до Пекіна. Ці поїздки, а також очікуваний візит міністра торгівлі Джини Раймондо у Китай покликані створити канали комунікації, щоб країни мали механізми для подолання кризових ситуацій.

Переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена в Пекіні від початку не передбачали нормалізації відносин і примирення сторін. По суті, конфлікт уже ввійшов у ту фазу, коли залишитися може тільки один переможець, і компроміс в інтересах обох сторін просто неможливий. То навіщо глава Держдепу літав до Пекіна? Про те, «Чого Блінкену вдалося домогтися в Китаї та що це означає для України» — у статті Віктора Константинова.

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі