Чиновники Китаю вперше за три роки відвідали Тайвань

Поділитися
Візит відбувся на тлі загострення відносин між островом та Пекіном.

Група офіційних осіб Китаю прибула на Тайвань вчора, 18 лютого, з першим візитом за три роки з початку пандемії COVID-19, щоб взяти участь у культурному заході в умовах зростання військової напруженості навколо Тайванської протоки. Про це повідомляє Reuters.

Цього тижня уряд Тайваню дозволив поїздку шістьом китайським чиновникам на чолі із заступником голови шанхайського офісу Китайського бюро у справах Тайваню Лі Сяодуном, для участі у Фестивалі ліхтарів у Тайбеї на запрошення міської влади.

Лі, прибувши в аеропорт Суншань в центрі Тайбея, не відповідав на запитання журналістів.

Близько десятка прихильників незалежності Тайваню протестували проти прибуття Лі за межами аеропорту, вигукуючи «Тайвань і Китай - окремі країни» і «китайці, забирайтеся геть», в той час як на під'їзній дорозі до аеропорту інша невелика група прихильників Китаю вигукувала свої гасла.

Голова офісу Республіки Тайвань Чіллі Чен, що виступає за незалежність Тайваню, сказав Reuters, що жителі острова були дуже привітними і вітали гостей, але були стурбовані тим, що чиновники приїхали, аби просувати китайську політику на демократичному острові.

«Все, що робить Китай, слугує політиці, і їхня мета, безумовно, - єдиний фронт», - додав Чен, маючи на увазі назву політики Пекіна щодо «поглинання» некомуністів і народу Тайваню зокрема.

Рада Тайваню, яка розробляє політику у справах материкового Китаю, заявила, що групі китайських чиновників було дозволено приїхати за умови, що вони залишатимуться стриманими, і вона сподівається, що цей візит сприятиме взаєморозумінню та «здоровому і впорядкованому обміну думками».

Мер Тайбея Чанг Ваньань, представник головної опозиційної партії Гоміндан, яка традиційно виступає за тісні відносини з Китаєм, заявив журналістам, що вони «дуже вітають» делегацію.

Заходи для групи будуть відповідати принципам «стриманості, простоти і безпеки», викладеним Радою Тайваню, сказав Чанг журналістам.

Хоча Китай відмовляється розмовляти з урядом Тайваню з моменту вступу на посаду президента Цай Інвень у 2016 році, обміни між містами продовжувалися, поки не були перервані пандемією.

Проте адміністрація Цай Інвень обережно намагається відновити менш чутливі зв'язки між людьми, оскільки наприкінці минулого року вона скасувала прикордонний контроль, пов'язаний з пандемією, прагнучи налагодити добросусідські відносини з Китаєм.

Китай продовжує здійснювати військову діяльність поблизу острова, включаючи майже щоденний перетин серединної лінії Тайванської протоки літаками китайських ВПС, яка раніше слугувала неофіційним бар'єром.

Китай, який вважає Тайвань своєю територією, останніми роками посилив тиск на острів з метою примусити його прийняти владу Пекіна. Уряд Тайваню відкидає претензії Китаю і заявляє, що прагне миру, але буде захищатися у разі нападу.

Раніше повідомлялося, що поки триває війна РФ проти України, Сполучені Штати роблять більше, ніж просто підтримують свого союзника. Вони аналізують уроки «з прицілом» на можливе зіткнення з Китаєм через Тайвань.

Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан вважає, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.

Владу Китаю не влаштовує нинішня система світового порядку, в якій переважають західні цінності, стандарти, функціонують глобальні інститути, підпорядковані США. Про те, як Китай стає більш амбітним і наполегливим у досягненні своїх цілей, читайте у статті Наталії Бутирської «Новий порядок від Сі Цзіньпіна».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі