Беліз підтвердив дипломатичні відносини з Тайванем під час візиту президентки острова

Поділитися
Беліз підтвердив дипломатичні відносини з Тайванем під час візиту президентки острова © Office of the President, Republic of China (Taiwan)
Наразі Тайвань визнають 13 країн. 

Прем'єр-міністр Белізу під час візиту президентки Тайваню Цай Інвень підтвердив дипломатичні відносини країни з островом, після того, як Тайбей нещодавно втратив одного зі своїх дипломатичних союзників у Центральній Америці. Про це повідомляє Reuters.

Візит Цай відбувся через тиждень після того, як Гондурас розірвав дипломатичні відносини з Тайванем на користь Пекіна на тлі загострення напруженості у відносинах між США і Китаєм. Пекін стверджує, що демократично керований Тайвань є його територією, яка не має права на міждержавні зв'язки, і цю позицію Тайбей рішуче відкидає.

«Беліз вітає вас у нашому домі з розпростертими обіймами», - сказав прем'єр-міністр країни Джон Брісено лідерці острова під час спільної сесії Національної асамблеї в столиці Белізу Бельмопані.

Брісено відзначив щедрість Тайбею, подякувавши йому за стипендії, фермерські програми та грант у розмірі 16,5 мільйонів доларів на будівництво лікарні в острівному містечку і популярному туристичному центрі Сан-Педро.

Слухаючи промову Цай, Брісено підтримав декларацію, яку законодавці прийняли минулого місяця, підтверджуючи офіційне визнання Белізом Тайваню як суверенної і незалежної країни.

У своєму виступі Цай говорила про «експансіоністські загрози з боку авторитарних режимів», додавши, що «народ острова зіштовхується з постійними загрозами з боку сусіда по той бік Тайванської протоки», маючи на увазі Китай.

У неділю, 2 квітня, Цай завершила триденний візит до сусідньої Гватемали, а перед цим зробила суперечливу зупинку в Нью-Йорку, розлютивши Китай, який неодноразово застерігав американських чиновників не зустрічатися з лідеркою острова.

Гватемала і Беліз - дві з 13 держав, з якими Тайвань має дипломатичні відносини. Гондурас став черговою з низки країн Центральної Америки, які перейшли на бік Пекіна за останні роки, включаючи Нікарагуа, Панаму і Сальвадор.

Також очікується, що Цай зустрінеться зі спікером Палати представників Конгресу США Кевіном Маккарті під час «транзитної» зупинки в Каліфорнії у середу, 5 квітня.

Китай застеріг спікера Палати представників США Кевіна Маккарті від «повторення катастрофічних помилок минулого» і зустрічі з президенткою Тайваню Цай Інвень, заявивши, що це не допоможе регіональному миру і стабільності, а лише об'єднає китайський народ навколо спільного ворога. 

Поділитися
Дивіться спецтему: Протистояння США і Китаю
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі