Зустріч Нового року: у чернечій келії, шинку, чужій квартирі...

Поділитися
Зустріч Нового року: у чернечій келії, шинку, чужій квартирі...
Інфляція, постійне подорожчання комунальних послуг і неухильне зниження рівня життя закордонним мандрам не сприяють. Усе це призвело до того, що виїзний зимовий відпочинок українців скоротився на 50-60%, а на деяких напрямках - до 80-90%. Особливо постраждали тури, які оплачувалися в євро. Та й країни, куди можна полетіти за долари, стали практично недоступними.

Зустріч Нового року - не тільки свято, а й головний біль для більшості українців: дуже вже набридло святкувати у звичній домашній обстановці - із традиційною ялинкою, олів'є та візитом родичів.

Вирватися з цього замкненого кола нелегко - привабливі перельоти у спекотний Єгипет і Туреччину або казкове Різдво у Відні й Празі стали не по кишені переважній більшості співвітчизників. Інфляція, постійне подорожчання комунальних послуг і неухильне зниження рівня життя закордонним мандрам не сприяють. Усе це призвело до того, що виїзний зимовий відпочинок українців скоротився на 50-60%, а на деяких напрямках - до 80-90%. Особливо постраждали тури, які оплачувалися в євро. Та й країни, куди можна полетіти за долари, стали практично недоступними. Популярний колись Шарм-ель-Шейх, куди на Новий рік їхало погрітися чимало українців, у січні 2017-го коштує приблизно від 10 до 13 тис. грн за 7 ночей, а поніжитися на пляжах Хургади можна всього-на-всього... від 8,5 до 12,5 тис. грн.

Практично, стільки ж у січні 2017-го коштує новорічний автобусний тур Європою із заїздом у Львів, Будапешт, Мюнхен і Париж - близько 350 євро. При цьому до ціни путівки не входять послуги візового центру, консульський збір, факультативні екскурсії в Лувр, Диснейленд та інші культурно-розважальні заходи. Проїзд до Львова, а також обіди й вечері впродовж усієї новорічної феєрії - теж за власний кошт. У вартість туру, фактично, входить тільки проживання в готелі та автобус, яким доведеться колесити всі новорічні свята.

Може, дешевше відпочити в горах?

Зустріч Нового року, наприклад, на гірськолижному курорті Татри в Словаччині теж не тішить своєю дешевизною, - вартість туру на 7 днів коливається в межах від 500 до
1200 євро, залежно від готелю.

Новий рік в оренду

Останнім часом на вітчизняному ринку простежується цікава тенденція - зустрічати Новий рік, Різдво, дні народження в орендованій квартирі або будинку. Ось і напередодні Нового року-2017 охочих найняти апартаменти більш ніж досить. І хоча власники квартир і будинків, які орендують житло подобово, неохоче здають свою нерухомість із такою метою (дуже великий ризик пожежі, псування меблів, штор і розбитого посуду), оголошень у тому ж таки Інтернеті - предосить. Популярність такого "Нового року в оренду" пояснюється бажанням, з одного боку - змінити обстановку, а з іншого - заощадити на перельоті, переїзді в іншу країну або регіон, адже нерухомість можна найняти у своєму місті чи передмісті.

Основний контингент - молодь, яка живе з батьками або в скрутних житлових умовах. Зазвичай молоді люди наймають нерухомість у складчину, компанією.

Можна, звісно, зустріти свято і в кафе чи ресторані, але в зимові свята на ці заклади припадає максимальне завантаження, тому є ризик залишитися без місця. Та й дорожнеча святкової вечері в ресторані не виправдовує себе: зустрічаючи Новий рік в орендованому будинку, можна подивитися телевізійні концерти, відпочити на м'яких меблях, посмажити шашлики, поплавати в басейні. Ціни на такий відпочинок, зрозуміло, теж не низькі, однак їх не порівняти з вартістю відпочинку за кордоном або на гірськолижних курортах.

Є ще одна цікава тенденція: зникає традиція запрошувати додому й ходити в гості. Навіть відносно заможні люди, яким по кишені прийняти в себе велику компанію, не хочуть морочитися з прибиранням, оформленням інтер'єру, кухнею та посудом.

Такі клієнти воліють найняти комфортабельний будинок за містом, щоб насолодитися природою.

"Однак потурбуватися про оренду нерухомості на Новий рік треба заздалегідь, -розповідає ріелтор Віктор Асташкевич. - Цього року вже на початку грудня 90% нерухомості в Києві та близькому передмісті було заброньовано. Буквально вчора найняли 2-кімнатну квартиру на Хрещатику на три доби за 7 тис. грн. І це хороша пропозиція, оскільки квартиру здали чотирьом молодим людям у складчину, а такі квартири подобово коштують від 2,5 до 3 тис. грн.

До речі, центр міста не такий популярний на зимові свята, як заміська нерухомість.

Ціни на заміські будинки теж різні. Можна, наприклад, найняти сучасний будинок класу люкс на березі Десни в Києві за 6 тис. грн на добу, куди нескладно буде добратися завдяки близькості до інфраструктури. З іншого боку, навколо будинку екологічно чиста природа, свіже повітря. Розміститися в такому будинку може до 30 людей, а справжній камін та екзотичний інтер'єр із елементами мармуру й дерева задовольнять найприскіпливіших клієнтів.

У середньому будинок на Новий рік у нашому регіоні коштує від 3 до 4 тис. грн на добу, але можна знайти щось дешевше, наприклад екзотичний дерев'яний зруб у Хотянівці за
2,3 тис. грн або великий будинок у Броварах за 2,5 тис.

Тим, кому по кишені тільки економваріант, більше підходять квартири. Ціна оренди залежить від кількості кімнат, району, обстановки та кількості місць. Наприклад, 6-кімнатна квартира на 7 місць на вулиці Городецького коштує 7,2 тис. грн на добу, але це ексклюзив.

2-кімнатна квартира на чотири місця на вул. Васильківській набагато дешевша - 2 тис. грн, а 1-кімнатна квартира на три місця на вул. Гончара - всього 1,2 тис. на добу.

В оренди на свята є своя специфіка: власники здають нерухомість тільки від трьох діб, інакше їм невигідно. Крім того, багато господарів не обмежуються задатком під час бронювання, а вимагають заплатити всю суму наперед - у день заїзду в квартиру. Поширена й практика "страхового внеску" у розмірі 30-50% від вартості оренди - за розбитий посуд, пропалені меблі тощо. З нього вираховується сума збитків, а якщо таких немає - гроші повністю повертаються клієнтові.

Неодмінною умовою святкової оренди є й попередня співбесіда з квартиронаймачами, яким пред'являють певні умови -
щодо кількості гостей, їх складу тощо".

В гостях у... Солохи!

Якщо потяг до подорожей не дає обмежитися зміною домашнього інтер'єру, до послуг українців нинішнього року - безліч пропозицій від турфірм, які перебудувалися згідно з новими реаліями життя та пропонують новорічний відпочинок в Україні.

При цьому спритні туроператори примудряються знайти "родзинку" не тільки в традиційних місцях відпочинку - Карпатах, а й у далеко не туристичних куточках.

Наприклад, вам запропонують досить симпатичний варіант зустрічі Різдва... на хуторі поблизу Диканьки, де ви зможете потрапити в музей Полтавської битви, побачити Круглу площу, будинок губернського земства, Національний краєзнавчий музей, Соборну площу, садибу І.Котляревського, Успенський кафедральний собор, пам'ятник Полтавській галушці. Учасники туру зможуть відвідати Миколаївську церкву та арку садиби Кочубеїв у Диканьці, Музей-садибу М.Гоголя в Гоголевому, Спасо-Преображенську церкву у Великих Сорочинцах та Музей кераміки в селі Опішня.

Але кульмінацією поїздки стане зустріч Різдва у знаменитій Диканьці. Тут на гостей чекає святкова вечеря в українському ресторані з борщем, галушками, варениками, салом та українською горілкою. Все це супроводжується театралізованою виставою з участю Солохи, коваля Вакули та самого Гоголя...

Ціна такого задоволення становить 2390 грн за три дні, але, оскільки в цю ціну входять трансфер на екскурсійному автобусі, послуги екскурсоводів, квитки в музеї, проживання впродовж двох ночей в готелі, вечеря з фольклорною програмою, часткове харчування й страховка, то вся ця містична феєрія досить справедлива, чого не скажеш про багато інших святкових пропозицій.

"Ніде правди діти: часто туроператори накручують ціни на турпоїздки, безсоромно використовуючи святковий попит, - коментує екскурсовод Ірина Сазанович. - Наприклад, вартість збірного новорічного туру до Львова у 2016-му становить від 2,4 до 4 тис. грн за чотири дні, залежно від готелю. У цю вартість входять трансфер від вокзалу, три ночі в готелі, сніданки, дві-три пішохідні екскурсії з дегустацією кави, наливок та глінтвейну, сувеніри на пам'ять, страховка й послуги гіда. Новорічний банкет, харчування, дорога, факультативні екскурсії та квитки в музеї - за власний рахунок. Слід зазначити, що ціни на новорічний банкет у ресторані - позахмарні. Тим часом, приїхавши до Львова самостійно, можна істотно заощадити: вартість однієї дво-тригодинної екскурсії для окремої людини - 70-100 грн із дегустацією кави або пива. Хоча готелі у Львові дорогі, якщо подбати заздалегідь, можна знайти одномісний номер за 800-900 грн за ніч. Туроператори розселяють по дві людини в номері, тобто удвічі заощаджують на проживанні.

Вибрати собі затишну кав'ярню для святкової вечері - теж чимала економія, бо 2,5 тис. грн за вечерю на одну людину, як анонсують туроператори, - це завищена ціна".

Ніч у старовинному замку

Втім, існують і дешевші варіанти зустрічі Нового року, наприклад у Софіївському парку в Умані. Дводенний тур із розміщенням у готелі на території всесвітньо відомого парку - цікава ідея. Якщо врахувати, що у вартість туру (2,1 тис. грн) входять проїзд в автобусі, банкет і шоу-програма в ресторані на території парку, ніч у готелі, екскурсія по парку, сніданок і страховка, то все не так уже погано. За додаткові кошти можна покататися на санях або в кареті й купити сувеніри.

Для тих українців, котрі не можуть виїхати на Новий рік через маленьких дітей, теж є цікаві пропозиції, наприклад "Сімейний Новий рік під Києвом" в одному з оздоровчих комплексів. У вартість путівки (2 тис. грн із однією ночівлею, діти до трьох років безплатно) входять: новорічний банкет із добротною домашньою кухнею та святковою програмою для всієї сім'ї, квести і пригоди в зимовому лісі, катання на санках, лижах та тюбінгах, мотузковий хай-парк, змагання в теплому зимовому басейні, триразове харчування та новорічні дитячі подарунки. Організатори обіцяють спа-процедури, шашлики, кінотеатр і багато іншого.

Залишається розібратися: чи ця вартість передбачає присутність обох батьків, чи котрогось одного? Туроператори хитро недоговорюють, хоча це кардинально змінює уявлення про доцільність поїздки...

Ну, а для заможних співвітчизників, які вирішили круто "відірватися" в новорічну ніч, є пропозиція зустріти свято у старовинному замку Радомисль під Києвом. Гостьові кімнати у вигляді чернечих келій обладнані старовинними меблями, а з вікон-бійниць видно острови ландшафтного парку. Втім, келії оснащені сучасною технікою та всіма зручностями. Організатори дводенного туру обіцяють новорічну вечерю в коминковому залі, майстер-шоу з виготовлення паперу за технологіями ХVII ст. на замковій паперовій фабриці, стрільбу з луків та арбалетів, екскурсію замком, де розміщена єдина у світі колекція домашніх ікон, що налічує понад 5 тис. експонатів.

Ночуватимуть гості старовинного замку в бутик-готелі Via Regia, де (увага!) на них чекають вражаючі апартаменти й ціни: "Вінцентій" (Польща) - 6,3 тис. грн, "Тереза" (Іспанія) - 6,3 тис., "Бернар і Анна" (Франція, краєвид на ландшафтний парк і водоспад) - 9570, "Гетьманська вежа" (Україна, з краєвидом на водоспад і острів Щастя) - 12870 грн і т.п.

Кімнати розраховані на двох-чотирьох гостей.

Залишається тільки погодитися з організаторами туру, які зробили "український" номер у замку найдорожчим із усіх: справді, цікаво зустріти Новий рік для українців стає з року в рік усе дорожче. Далеко не кожен зможе дозволити собі таке задоволення...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі