Приватизація гуртожитків за 1,2 мільярда

Поділитися
Якщо закон про продовження до 2014 року мораторію на виселення з гуртожитків не буде підписано найближчим часом, уже з першого жовтня їх мешканців цілком законно позбавлятимуть житла.

Якщо закон про продовження до 2014 року мораторію на виселення з гуртожитків не буде підписано найближчим часом, уже з першого жовтня їх мешканців цілком законно позбавлятимуть житла. Завадити цьому зможе 1 млрд. 200 млн. бюджетних гривень, - саме стільки коштуватиме Україні перехід державних і приватних гуртожитків у комунальну власність із наступною приватизацією.

Термін дії попереднього мораторію на виселення сплив ще 30 вересня. Проте досі не підписано закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правового удосконалення забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» (далі - закон), згідно з яким передбачено розробку програми передачі гуртожитків у комунальну власність і приватизацію цих гуртожитків протягом трьох років. «Така програма мала б бути створена ще у 2008-2010 роках, але нічого не зроблено, - каже народний депутат Віктор МАТЧУК. - Тепер є два ризики: перший - що уряд відмовиться виділяти 1,2 млрд. грн., і другий - що не розробить програму. А три роки минуть дуже швидко, і люди знову залишаться з феодалами, які захочуть викинути їх на вулицю».

Підтримує депутатів - ініціаторів закону і комітет з питань містобудування, будівництва, ЖКГ та регіонального розвитку, який планує звернутися до уряду з листом, у якому обґрунтовуватиметься необхідність виділення з бюджету 600 млн. грн. на 2012 рік і 600 млн. - на 2013-й. Ці кошти мають піти на ремонт будівель, адже більшість їх зараз перебувають у непридатному для експлуатації стані, а також на розробку технічної документації.

Приватизувати будуть, відповідно до закону, залежно від форми власності. Будинок, який належить державі, або той, що включений до статутного фонду підприємства, має передаватися в комунальну власність безкоштовно. Якщо ж власником будинку є, скажімо, акціонерне товариство або частка держави у підприємстві становить менше 50%, гуртожитки переходять у комунальну власність на компенсаційній основі, тобто викуповуються або, що буває рідше, обмінюються на інші при­міщення/зем­лю. До того ж викуп здійснюється виключно за бюджетні кошти. Привати­зованими мають бути всі житлові приміщення - кімнати, секції, блоки. Крім того, якщо будівля або житлове приміщення включені до плану реконструкції на поточний рік, їх приватизація відбувається одразу ж після реконструкції. Важливо зазначити, що процес приватизації будинку не зможе розпочатися, доки він не стане придатним для експлуатації.

Спроби вплинути на рішення влади зробили й небайдужі виконавці закону від «Асоціації мешканців гуртожитків в Украї­ні», що зібралися недавно під стінами Верховної Ради. Серед них були мешканці гуртожитку, які отримали письмове попередження про відключення їхніх домівок від водо­постачання та електроенергії, а також ті, дирекція підприємства яких заявила про ймовірне виселення у зв’язку з потребою звільнити приміщення до Євро-2012

Восьмого вересня парламент усе ж таки прийняв закон, яким продовжено мораторій на виселення до 2014 року. Він зобов’язує Кабмін розробити Державну програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад, а також при формуванні бюджетів на 2012 і 2013 рр. передбачити по 600 млн. грн. на приватизацію.

Але наскільки послідовною буде ця програма, і чи виявить уряд щедрість, виділивши необхідні кошти, якими треба буде розпоряджатися, - вилами по воді писано. Чи виконуватиметься новий закон, якщо нехтуються вже прийняті постанови, зокрема Закон «Про приватизацію державного житлового фонду», а також положення «Про порядок передачі в комунальну власність державного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні підприємств, установ та організацій», відповідно до якого переходити в комунальну власність мають будівлі відомчого житлового фонду, у тому числі гуртожитки?

Імовірність підписання закону президентом усе ж таки висока. Це лише питання часу. Надати мешканцям гуртожитків власне житло - це щось фантастичне, зважаючи на стан нашої сьогоднішньої економіки. Виселити тисячі людей на вулицю - це порушення всіх можливих норм Конституції і прав громадян, тут і принцип «зробити погано, а потім зробити так, як було до цього» вже не спрацює. Тож справа лише за підписом, а там - як буде…

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі