Повернення з перетворенням. Прилуцькі підприємці готуються до перетворення відставленого міського голови на податкового начальника

Поділитися
Якщо політики займаються перетягуванням губернаторської ковдри, то бізнес стурбований тенденцією, пов’язаною з поверненням на місця вчорашнього міського керівництва, яке здавалося б, назавжди дискредитувало себе...

Якщо політики займаються перетягуванням губернаторської ковдри, то бізнес стурбований тенденцією, пов’язаною з поверненням на місця вчорашнього міського керівництва, яке здавалося б, назавжди дискредитувало себе. Так, минулого тижня президент Віктор Ющенко почав свої губернські поїздки з Чернігівщини. У середу саме в Чернігові він провів нараду з головами ОДА центральних регіонів країни і взяв участь у розширеній нараді колегії Чернігівської ОДА. Приблизно тоді ж в економічній столиці Чернігівщини — Прилуках — стало відомо, що «до них їде ревізор»... На посаду заступника начальника Чернігівської обласної державної податкової адміністрації Київ збирається призначити вчорашнього міського голову Прилук Миколу Бабія.

Хто старе згадає...

І року не минуло, як у Прилуках побував кореспондент «ДТ». Тоді з регіону надійшла інформація, що прилуцька влада має намір закрити ринок, який за її ініціативою, але своїм коштом, підприємці міста перетворили зі стихійного на цивілізований. Причому в епіцентрі проблеми опинився не просто бізнес, а підприємство «Оптиміст», засноване Прилуцьким об’єднанням Спілки організацій інвалідів України.

«Оптиміст» витримав десятки перевірок. До пожежної, санепідемстанції та екологічної інспекції приєдналися газівники, районні електромережі і навіть «Укртелеком». Проти одного з керівників підприємства навіть було порушено кримінальну справу. Таким чином людина, котра на прохання міської влади впорядкувала стихійну торгівлю і залучила інвалідів до праці, виявилася під слідством і судом.

Влада має властивість змінюватися. Цей та інші конфлікти, учасниками яких були міський голова і місцевий бізнес, тепер уже в історії. Городяни в березні 2006 року дали свою оцінку роботі місцевої влади. Микола Бабій, котрий із 1992 року перебував на вершині міського олімпу (спочатку як заступник, а потім і прилуцький голова), програв вибори, відставши від нинішнього голови на 50 відсотків.

Грім серед ясного неба

Проте виявилося, що крапку в цій історії ставити ще рано. Вона знайшла своє продовження. Редакція отримала звернення депутатів Чернігівської обласної і Прилуцької міської рад. Воно адресоване главі ДПА України Анатолію Брезвіну.

Депутати стурбовані можливим призначенням на посаду начальника Прилуцької ОДПІ колишнього міського голови Прилук Миколи Бабія, «людини, котра за час перебування на посаді мера міста Прилук повністю скомпрометувала себе в очах і населення міста, і всіх політичних сил». Депутати не сумніваються, що це призначення створить серйозну напругу в місті.

У Києві почули і, здавалося, прислухалися до думки громадськості. Призначення не відбулося.

Не вмер Данило,
так болячка задавила

Проте незабаром стало відомо, що на порядку денному вже призначення Миколи Бабія на посаду заступника начальника Чернігівської ОДПА. Причому він у цьому разі буде куратором аудиту і перевірок усієї Чернігівщини (природно, включаючи Прилуки). Загалом, що не посада, то подарунок для прилуцького бізнесу. А головне — учорашня перемога над тим, хто його пригноблював, незабаром може обернутися поразкою.

Переможеними відчують себе і городяни, які пам’ятають непомірні тарифи на послуги ЖЕКів, тепло- і водопостачання, практиковане старою владою. Не забуте і дуже оригінальне реформування медицини міста, що призвело до масових скорочень ліжко-місць і медпрацівників та змусило останніх звернутися по допомогу до президента країни.

Відомо, що в результаті процес відторгнення міського голови, котрий на свій розсуд керував містом, призвів до закономірного результату. Дороги міста і пана Бабія розійшлися. Емоції вгамувалися. Пекуче бажання сатисфакції теж минуло. Принаймні у городян.

Питається, кому потрібно повернення до старого? І невже вся ця історія з призначеннями потрібна для порахунків?..

Києву це навряд чи потрібно. Тоді чи не простіше знайти людині спокійніше місце роботи. Зрештою на Чернігівській області світ клином не зійшовся.

P. S. На момент, коли верстався номер, призначення Миколи Бабія на посаду назвав доконаним фактом лише чинний міський голова Прилук Юрій Беркут. Усі інші посадові особи, з якими вдалося зв’язатися (включно з Валентином Осипенком, начальником Чернігівської ОДПА), не підтвердили факту призначення. Найімовірніше крапки над «і» в цьому питанні будуть поставлені вже наступного тижня.

Коментар

Олег Нестеренко,
голова Прилуцької
держрайадміністрації

— Я підтримую депутатське звернення. Це моя позиція. Мене, як колишнього працівника правоохоронних органів, непокоїть, що проти Миколи Олексійовича торік порушувалася кримінальна справа. Вона стосувалася «дерибану» однієї районної будівельної організації. Кримінальна справа була порушена Прилуцьким ВВС, але зараз перебуває в прокуратурі області. Чому вона не завершена? Чому не ухвалено рішення? Я не знаю, можу лише здогадуватися. Але ж ідеться про роботу у фіскальній службі, яка має навіть свій правоохоронний орган, податкову міліцію. Вважаю, що це серйозна помилка керівництва ДПА.

Розумію, що чоловік не може без роботи, але не треба було призначати сюди, де його добре знають. Якби запропонували іншу область — це був би абсолютно інший варіант.

Віктор Лабазов,
депутат Чернігівської облради

— Сталося, як сталося. Управлінець високого рангу з хорошими діловими якостями поступово взяв курс на знищення непідконтрольних йому бізнес-структур. Він воював із ринками інвалідів і віддавав цілі площі і магазини своїм родичам або особам, наближеним до нього.

Особливим моментом у його правлінні став повний розгром медицини в місті, який чинився під модними гаслами реформування медицини. У Прилуках, крім центральної міської, існувала дитяча лікарня, досить сучасна водолікарня, в якій 12 тис. пенсіонерів могли отримувати послуги. Водолікарню була закрито і передано одній із бізнес-структур. Така сама доля спіткала дитячу лікарню, відділення гастроентерології... Одночасно тривав процес продажу або передачі інших комунальних об’єктів. Природно, це викликало обурення в жителів міста. Не дивує, що спроба Миколи Бабія залишитися біля керма міста призвела до консолідації зусиль практично всіх, навіть полярних політичних сил. Результат: 6% голосів за Бабія проти 58%, отриманих переможцем виборів.

Життя в місті нормалізувалося. А тепер у зв’язку з можливим призначенням напруга знову зростає.

Довідка

Прилуки не даремно називають економічною столицею Сіверського краю. Місто забезпечує щорічно до 60% надходжень у бюджет Чернігівської області (800 млн. грн.).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі