Переведення електронної звітності для суб’єктів підприємницької діяльності на комерційну основу призведе до зловживань

Поділитися
Якщо електронна звітність суб’єктів підприємницької діяльності буде здійснюватися через операт...

Якщо електронна звітність суб’єктів підприємницької діяльності буде здійснюватися через операторів, які пересилатимуть її в ДПА та соціальні фонди, на комерційній основі, то це неминуче призведе до зловживань, переконаний президент Асоціації працедавців Львівщини Зеновій Бермес.

«Перевага електронної звітності для платників податків очевидна — зменшення витрат часу і коштів. Вигідна ця справа й для держави. Тому цей процес слід зробити простим і зрозумілим. Проблема в тому, що коли електронну звітність переведуть на комерційну основу, то будуть зловживання. Це скомпрометує загалом добру справу», — підкреслив Бермес у коментарі «Дзеркалу тижня».

Як пояснив член Комітету підприємців Львівщини Юрій Сендецький, 28 жовтня 2009 року з’явився лист-роз’яснення ДПА України про те, що електронну звітність потрібно передавати за посередництва приватних фірм. Виявилося, що посередники вимагають кошти за реєстрацію у розмірі 960 грн на рік, окрім того необхідно придбати електронні ключі. Тому підприємницькі організації вирішили звернулися до ДПА у Львівській області з вимогою відновити можливість здавати електронну звітність у податкові органи напряму.

Проте не всі державні органи мають відповідне програмне забезпечення для прийняття звітності.

«Наразі власної системи, яка б дозволяла суб’єктам підприємницької діяльності напряму подавати звітність, Центр зайнятості, як і інші державні установи, не має. Вона в державі ще не налагоджена», — зазначає директор Львівського міського центру зайнятості Олег Рісний.

«Суб’єкти підприємницької діяльності можуть надавати її лише через операторів, котрі мають певні електронні ресурси. А вони часто є посередниками, які беруть за свої послуги оплату. Варіантів оплати є два — за користування або відповідним сайтом, або програмним забезпеченням», — пояснює він.

Підприємці зазначають, що урядовці, запровадивши відповідним законом електронну звітність в Україні, не визначили чіткий порядок її подання. За словами члена правління Української спілки промисловців та підприємців Івана Пєтухова, процедура здачі електронної звітності регулюється 13 законами, трьома постановами Кабінету міністрів, розпорядженням КМУ та сімома наказами й постановами інших органів виконавчої влади України, попри це, зазначена нормативна база не чітко визначає порядок здачі обов’язкової звітності в електронному вигляді в різні органи.

Підприємці переконані, що вони повинні мати право самостійно обирати, у якому вигляді подавати звітність — паперовому чи електронному, і держава повинна забезпечити безкоштовне її приймання.

«Сьогодні ніхто не примушує юридичні та фізичні особи подавати звітність в електронній формі. А як завтра буде — ніхто не знає», — зазначає президент Асоціації працедавців Львівщини Зеновій Бермес.

Докладніше читайте у статті Василя Худицького «Електронний шлагбаум» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі