Комбанкам обіцяють
форвардні угоди на міжбанку
Нацбанк готується з осені дозволити комерційним банкам проводити форвардні угоди гривня—тверді валюти. Як повідомив Арсеній Яценюк, перший заступник голови НБУ, така можливість буде надана терміном на три місяці, але при цьому передбачено обмежити обсяг таких угод. У такий спосіб Нацбанк збирається активізувати валютний ринок і надати його операторам можливість хеджуватися від ризиків.
Долари з банкомата
Таку послугу почав надавати банк «Аваль». Спеціально для цього встановлений банкомат у центральному офісі АППБ «Аваль». Судячи з повідомлень із департаменту роздрібного бізнесу банку, зелена готівка видається без додаткової оплати. Єдине «але»: скористатися цією послугою можуть лише власники платіжних карток, що є нерезидентами України. Інші, як і раніше, по валюту звертатимуться до кас.
За один місяць п’ять відділень
Відкрив Промінвестбанк у травні. Нові безбалансові відділення, розташовані в регіонах України, надають усі основні послуги: розрахункові операції, обмін валют, відкриття рахунків у національній та іноземній валюті, оформлення пластикових платіжних карток і кредитів…Загалом в Україні мережа філій і відділень Промінвестбанку налічує понад 600 установ.
Представництво Microsoft уже в Україні
Корпорація Microsoft, що працює в нашій країні з 1998 року, нарешті відкрила своє представництво в Києві — компанію «Майкрософт Україна». Відкриття представництва пов’язане з планами компанії розширити свою присутність на ринках країн СНД. Отже, поява «Майкрософт Україна» стала першим етапом їхньої реалізації.
Червоне пиво Запоріжжя
«Славутич» почав випускати нове пиво «Славутич Червоне». Отже, на вітчизняному ринку пива з’являється ще один оригінальний сегмент. «Славутич Червоне» має густину 12%, містить 5 об’ємних відсотків спирту. Особливість полягає у тому, що для його приготування використовується трохи обсмажений ячмінний солод.
«Алеф-Виналь» збирається стати лідером з виробництва вин
Компанія «Алеф-Виналь», що працює на ринку вино-горілчаних виробів під торговими марками «Золотая амфора», «Соната» і «Клинков», має намір за п’ять років створити комплекс по вирощуванню винограду, виробництву і розливу вин у Криму. Отже, фірма планує створити повний виробничий цикл і стати українським лідером з виробництва вин.
«Галичфарм» із новою ампульною лінією
На ВАТ «Галичфарм» введено в дію нову ділянку ампульного цеху. У процесі реалізації проекту був здійснений монтаж «чистих приміщень», установлені лінія шприцевого наповнення ампул виробництва компанії «Рота» (Німеччина), стерилізатори ін’єкційних розчинів і технологічного одягу виробництва компанії «Федегарі» (Італія), реактори «Мілфор» (Польща), пакувальна лінія «Ульман» (Німеччина) та інше устаткування. Продуктивність нової лінії — 18 тис. ампул/год. для ампул по 1 і 2 мл і 12 тис. ампул/год. для ампул по 5 мл.
Загальна сума інвестицій у проект становить близько 12 млн. грн. Фінансування проекту здійснено за рахунок власних коштів компанії та емісії облігацій на суму 3,19 млн. грн. Організатором і андеррайтером випуску стало ЗАТ «Альфа-Банк».
Податкові канікули будівельникам готелів
Державна туристична адміністрація разом із Міністерством економіки готує законопроект, що передбачає звільнення компаній від оподатковування на час їхніх інвестицій у будівництво готельного господарства. Про це повідомляють «Українські новини» із посиланням на керівника Держтурадміністрації Валерія Цибуха. «Ми і Міністерство економіки готуємо законопроект, що передбачає проведення податкових канікул на період будівництва і введення в дію готельного господарства», — сказав В.Цибух. Він відзначив велику зацікавленість іноземних інвесторів у будівництві готелів у Ялті, Києві і Карпатському регіоні. Держтурадміністрація вже провела серію переговорів з американськими й іспанськими фірмами, а також інвесторами із Саудівської Аравії.
«Укрморпорт» застрахує всі порти
Мінтранс дав команду створити єдину державну страхову компанію «Укрморпорт», що опікуватиметься страхуванням майна державних морських портів України. Нині цим займаються понад 30 страхових компаній, яким портами лише протягом минулого року виплачено внесків на суму близько $5 млн. Страхова премія при цьому не перевищила $30 тис.
IP-телефоністи обходяться без ліцензії
Оператори IP-телефонії тимчасово можуть надавати послуги міжнародного зв’язку без відповідних ліцензій. За інформацією прес-служби Антимонопольного комітету, Держкомітет зв’язку й інформатизації врахував рекомендації АМК і тимчасово дозволив IP-операторам надавати послуги без ліцензії за умови дотримання існуючого порядку маршрутизації та взаєморозрахунків між операторами. Щоправда, поки Держкомзв’язку відмовляється коментувати дану інформацію Антимонопольного комітету і продовжує розробляти правила ліцензування телефонії через Інтернет.
3 липня — «судний день» малого бізнесу
Столичні підприємці категорично проти можливого скасування системи спрощеного оподаткування для суб’єктів підприємницької діяльності. Про це говорилося в середу на засіданні координаційної ради з питань розвитку підприємництва при міському голові Києва. 19 червня з труднощами вдалося відбити наступ тих законодавців, які мали намір принципово змінити схему оподаткування фізичних осіб. Тепер малий бізнес готується відбити штурм, очікуваний 3 липня. Адже перший віце-прем’єр Микола Азаров наполягає на тому, щоб Верховна Рада на своєму засіданні в четвер повернулася до пункту, у якому записано, що фізичні та юридичні особи—спрощенці мусять сплачувати 8% податку від обсягу реалізації товарів, робіт і послуг.