Компанії та ринки

Поділитися
Мобільних більше, аніж стаціонарних Кількість абонентів мобільного зв’язку в Україні досягла 11,7 млн...

Мобільних більше, аніж стаціонарних

Кількість абонентів мобільного зв’язку в Україні досягла 11,7 млн. чоловік і перевищила число користувачів фіксованого зв’язку (11,39 млн.). Попри те, що проникненню мобільного зв’язку в Україні (24,7%) ще далеко до європейського рівня, неухильне збільшення числа мобільних абонентів добре вписується в загальноєвропейські тенденції. Компанія UMC досягла 6-мільйонного рубежу. «Київстар GSM» оголосив про 5,39 млн. абонентів за підсумками жовтня. УРС (WellCOM) обслуговує 47 тис. абонентів, «Голден телеком» — 57 тис. Компанія DCC, яка не надає даних про абонентську базу, має, за оцінками експертів, близько 85 тис. абонентів. Очікується, що до кінця 2005 року проникнення досягне 40%, а загальна кількість мобільних абонентів — 20 млн. чоловік.

Нове сімейство серверних процесорів

Компанії «Версія», «Інком» і «Юстар» через два дні після офіційної появи нових процесорів сімейства Intel Itanium 2, призначених для вирішення найбільш ресурсномістких задач, представили новинку на українському ринку. Нові процесори забезпечують 15-відсотковий приріст продуктивності при роботі з базами даних і до 35% підвищення продуктивності при цілочислових обчисленнях і обчисленнях із плаваючою комою.

Цікаво, що ще 2003 року частка світових продажів серверів на базі архітектури Intel уперше перевищила частку серверних RISC-систем як за валом, так і в грошовому вираженні. Характерно, що вісім із дев’яти провідних постачальників RISC-систем нині поставляють і сервери на базі процесора Itanium 2. Крім того, системи на базі процесорів Itanium нині використовують 40 із 100 найбільших у світі компаній.

Українська експансія на російський
ІТ-ринок

«КвазарМікро» уже може підбити деякі підсумки своєї експансії на російський ринок, хоча проникла туди усього кілька місяців тому. Так, компанії вдалося виграти тендер з організації бізнес-процесів у Московському відділенні Центробанку, взяти участь у федеральній програмі «Електронна Росія». Разом із МДТУ ім. Баумана відкрито Центр системного програмування. На думку Євгена Уткіна, президента компанії, український ІТ-ринок відстає від російського на два роки, але оскільки російський ринок у цілому більш орієнтований на сировину, а український — на людські ресурси, то у нас — кращі перспективи росту.

Розвиток економіки не через інтенсивне освоєння природних ресурсів, а за рахунок більш ефективного використання інтелектуального потенціалу дає українському хай-теку шанс наздогнати й обігнати російський у найближчі кілька років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі