Ощадбанк кредитує держслужбовців за рахунок бюджетних коштів
Відповідно до постанови Кабміну, яка набула чинності 1 січня, банк почав видачу пільгових кредитів державним службовцям на купівлю житла.
«Держслужбовці, котрі, відповідно до законодавства, потребують поліпшення житлових умов, зможуть отримати кредит», — інформує Ощадбанк.
Іпотечні кредити дають на термін до 20 років із повною компенсацією відсоткової ставки за рахунок бюджетних коштів.
Рахункова палата перевірила Фонд гарантування вкладів
Після чого було заявлено, що Фонд гарантування вкладів фізичних осіб неефективно і з порушенням чинного законодавства використовує кошти для відшкодування гарантованих сум вкладів тим громадянам, вклади яких виявилися в ліквідованих банках. Крім того, аудитори виявили, що фонд у своїй діяльності не дотримувався законодавчо встановлених граничних термінів гарантованих виплат. При цьому, попри значне перевищення термінів виплат, здійснення таких виплат на цей час не завершене по жодному банку, а 6 млн. гривень, передбачених на виплати, не знайшли своїх власників.
Ринок нерухомості
наказав довго жити
Допоміг цьому горезвісний Закон «Про податок на доходи фізичних осіб», положення якого вкрай заплутали нотаріусів, більшість яких тепер просто відмовляються реєструвати угоди про купівлю-продаж об’єктів нерухомості. Нотаріуси побоюються, що угоди, укладені в цей час, можуть бути визнані недійсними. За словами президента Асоціації ріелторів України Олександра Бондаренка, нововведення, які складаються з кількох статей, що набирають чинності, потребуватимуть томів п’ять інструкцій із їх застосування на практиці.
Столичні апартаменти
вперто дорожчають
За оцінками ріелторів, за минулий рік житлова нерухомість додала до своєї продажної вартості понад 30%. Причому більше подорожчали дво- і трикімнатні квартири. Однак не можна сказати, що квадратний метр в однокімнатних відстає в ціні. Адже не секрет, що рік тому саме малогабаритні квартири були абсолютним рекордсменом гонки цін на столичні апартаменти.
Засіб від ностальгії
Українці-заробітчани в Португалії тепер точно не нудьгуватимуть. І не тільки через достатню кількість добре оплачуваної роботи. Маркетологам вітчизняної компанії «Княжий град» вдалося вивести горілчану марку «Мърная» і на простори Піренеїв. Мабуть, при ухваленні рішення брався до уваги, зокрема, й відомий факт чималої кількості наших співвітчизників у Португалії. Схоже, що позначилося це й на виборі регіональної стратегії просування: спочатку з новою горілкою ознайомилися жителі невеликих містечок, і тільки потім українська торгова марка прийшла в міста з високорозвиненою мережею торгових точок, а також барів, кав’ярень та ресторанів.
ПФТС проти обов’язкового рейтингування
Про це заявило керівництво Першої фондової торгової системи на прес-конференції, де піддало критиці рішення Державної комісії з цінних паперів і фондового ринку (ДКЦПФР), яка зобов’язала компанії з державною часткою власності, а також підприємства, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави або посідають монопольне становище, одержувати рейтинг фінансової надійності. Офіційний рейтинг зобов’язали одержувати, якщо такі компанії випускають облігації. А дає його єдине уповноважене агентство «Кредит-Рейтинг», і обходиться він клієнтам у 50 тис. грн. плюс плата за регулярне підтримання рейтингу.