КОМПАНІІ ТА РИНКИ

Поділитися
Вимоги НБУ щодо викупу українських акцій у нерезидентів жорсткішають Днями Нацбанк своєю постановою ввів обов’язкове ліцензування операцій із покупки резидентами акцій українських емітентів у нерезидентів...

Вимоги НБУ щодо викупу українських акцій у нерезидентів жорсткішають

Днями Нацбанк своєю постановою ввів обов’язкове ліцензування операцій із покупки резидентами акцій українських емітентів у нерезидентів. Цих заходів ужито для попередження відтоку капіталу з України шляхом «зворотного викупу акцій». Йдеться про схему, коли резидент України купує українські акції по 1 грн. і продає за таку саму ціну офшорній компанії, яка згодом знову перепродує ці акції резиденту України, але вже по 10 грн. До речі, за даними голови НБУ, 2002 року за такою схемою з України було виведено $2,271 млрд.

Проект положення про довгострокове рефінансування готовий

Нинішнього тижня НБУ розіслав комерційним банкам для ознайомлення проект Тимчасового положення про порядок довгострокового рефінансування (підтримки ліквідності) банків Нацбанком, розроблений разом з Асоціацією українських банків. Зокрема, документом передбачено, що НБУ на термін до трьох років може надавати гривневі кредити банкам, обсяг ресурсів яких недостатній для довгострокового кредитування проектів, що орієнтовані на розвиток внутрішнього ринку продукції, збільшення кількості робочих місць, а також забезпечують виробництво конкурентоспроможної імпортозамінної продукції. Серед обов’язкових умов видачі кредитів указано, що банк повинен бути членом інформаційної системи «Реєстр позичальників», а загальна сума довгострокових кредитів НБУ, отриманих банком для всіх позичальників під проекти, повинна бути в межах 50% його регулятивного капіталу як під час одержання кредиту, так і на наступні звітні дати протягом усього періоду користування кредитом НБУ.

Fozzy зайнялася прокуратура

Як повідомляла журналістів заступник генерального прокурора України Тетяна Корнякова, прокуратура порушила вже п’ять кримінальних справ щодо діяльності компанії Fozzy. За її твердженням, оборот компанії за півроку становив 270 мільйонів гривень, а податків компанія сплатила лише 58 тисяч гривень. При цьому прокуратура Черкаської області порушила дві кримінальні справи за фактами незаконних дій Fozzy в Черкаській області. Компанія нібито викупила звенигородський млин-завод і продала належне їй устаткування, попри те, що це майно перебувало в податковій заставі. Прокуратура Одеської області веде кримінальну справу за порушення торгівлі в гіпермаркеті — там нібито продавалися незаконно виготовлені 13 тисяч пляшок горілки «Мягков». На додачу до всього прокуратура повідомила, що встановлено факти відмивання Fozzy брудних грошей за допомогою «Південбанку». Зі свого боку, керівництво корпорації Fozzy Group спростовує факти, оприлюднені пані Корняковою, і сподівається, що після проведення об’єктивного розслідування всі обвинувачення буде знято.

«УкрКарт» надає безпечне підключення

Організація «УкрКарт», що розвиває міжбанківську платіжну систему «УкрКарт», із 1 лютого ввела в промислову експлуатацію нову послугу — підключення банків до процесингового центру «УкрКарт» через VPN (Virtual Private Network) по IP-протоколу. Саме таке підключення гарантує безпечний доступ банків до ресурсів процесингового центру, зокрема до банкоматів і POS-терміналів. При цьому послуги зв’язку забезпечують сертифіковані в «УкрКарт» оператори зв’язку «Голден Телеком», «Датаком», «Укрком» і «УкрНет». Слід відзначити, що вже сьогодні учасниками платіжної системи «УкрКарт» є 25 українських банків.

Мережа поштово-ощадних кас від «Укрпошти»

Держпідприємство «Укрпошта» заявило про бажання створити спільно з яким-небудь великим банком мережу поштово-ощадних кас. Це дозволить ефективніше використовувати всі 15 тисяч філій «Укрпошти». До того ж, завдяки цьому сільські жителі отримали б доступ до банківських послуг.

Підприємство й раніше зверталося до Нацбанку, сподіваючись одержати відповідну ліцензію та розширити перелік банківських послуг, але йому відмовили. Поки що невідомо, чи є в «Укрпошти» якісь домовленості з якимось банком. Утім, не варто забувати, що підприємство — один з акціонерів банку «Аваль».

Он-лайн бронювання зі знижкою

Представництво British Airways в Україні оголосило про принципове вдосконалення своєї послуги з бронювання квитків через Інтернет. Тепер он-лайн бронювання з допомогою україномовного сайта дозволяє пасажирам перевірити наявність місць, вибрати найвигідніші ціни й забронювати квиток на рейси British Airways із Києва в будь-якому напрямку.

Щоб додатково зацікавити споживачів у бронюванні он-лайн, компанія запропонувала п’ятивідсоткову знижку тим, хто скористається цією послугою. Головне, аби політ починався з Києва.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі