ФЕН-ШУЙ-консультації. Сьогодні це один-два роки окупності і 50% рентабельності

Поділитися
Жінок одвіку вважають хранительками домашнього вогнища, тому не дивно, що його облаштування із допомогою всіляких сучасних технологій цікавить саме представниць слабкої статі...

Жінок одвіку вважають хранительками домашнього вогнища, тому не дивно, що його облаштування із допомогою всіляких сучасних технологій цікавить саме представниць слабкої статі. Бізнеследі, дружини підприємців, просто ділові дами є основними клієнтками популярних сьогодні консультаційних центрів із фен­шуй.

Цими весняними днями ми вирішили поцікавитися, як розвивається цей незвичний бізнес в Україні.

На сьогодні фахівців, котрі надають населенню послуги з фен­шуй, не внесено до наявного реєстру спеціальностей, у всякому разі в нашій країні. Та й у цілому ніде у світі на законодавчому рівні такої професії не визначено. Діяльність подібних фірм регламентується як консультаційна або маркетингова послуга, аналітика тощо...

У деяких країнах існують інститути фен­шуй, але це неформальні організації, не визнані державою. Як наслідок — кваліфікацію спеціалістів підтверджують дипломи окремих шкіл, кожна з яких видає документи власного зразка. При цьому рівень знань нікому не відомий, а якість роботи доводиться перевіряти прямо на практиці.

У чому ж секрет незвичної популярності фен­шуй?

Ера великої китайської «локшини»...

— Після розпаду СРСР до нас повалив потік інформації та літератури з езотерики, — розповідає експерт Лабораторії фен-шуй Віталій Дяченко. — Дзвіночки, жаби на монетках й інші атрибути забобонів (прикмети китайських селян, як я їх називаю) вигадливо переплелися з традиційним фен-шуй. Водночас українці ще були не готові відокремити зерна від полови, тобто містику від науки, тому багато з них стали плутати послуги спеціалістів фен-шуй з астрологічними або дизайнерськими послугами.

Як відомо, жінки більш схильні вірити у все надприродне, тому не дивно, що основна частина нашої клієнтури — жінки. А якщо замовник чоловік, то зазвичай робить це з ініціативи дружини чи подруги...

Доводиться визнати, що український ринок фен-шуй (особливо — класичного напряму) практично не заповнений. Східні майстри вважають Захід (і Україну в тому числі) задвірками для цієї оригінальної науки. Водночас Україна була піонером фен-шуй на території пострадянського простору, дізнавшись про нього значно раніше, ніж Росія. Відома авторка бестселерів Лілліан Ту першою популяризувала у нас фен-шуй своїми книжками, виданими у видавництві «Софія» (Київ). Цікаво, що письменниця додала до східної теорії ароматерапію, психологію, китайську культуру та прикмети. Почалася ера великої китайської «локшини»...

Сувеніри, ювелірні вироби і навіть спідня білизна за фен-шуй — цим сьогодні нікого не здивуєш…

Водночас ціни на послуги фен-шуй-консультантів у Росії втричі-вп’ятеро вищі, ніж у нас, і починаються з позначки 10 дол. за м2. Що ж до далекого зарубіжжя, то там вони ще на кілька порядків вищі. Наприклад, відомий фінансист Дональд Трамп за подібну консультацію під час реконструкції свого знаменитого хмарочоса Трамп-тауер заплатив ні багато ні мало — 1 млн. дол.

— Окупність цього бізнесу висока, — коментує Віталій Дячен­ко. — Усі витрати повертаються в перші один-два роки — залежно від вашої активності входження в ринок. Рентабельність перевищує 50%, що є високим показником для України.

При оплаті послуг найчастіше використовують розрахунок готівкою, оскільки більшість клієнтів не хочуть афішувати отримання консультацій із фен-шуй. А якщо й оформляють за безготівковим розрахунком, то як консультаційні або маркетингові послуги. Причина в тім, що багато замовників ставляться з упередженням до подібних речей. Є й такі, хто не хоче, щоб конкуренти використовували перевірений метод, тобто йшли їхніми стопами...

«Главней всего погода в доме»

Зазвичай візит спеціаліста в одно-двокімнатну квартиру в столиці обходиться мінімум 100 дол. (від 2,5 дол. за м2). І це значно дешевше, ніж консультація для офісу. Якщо йдеться про планування будинку, то робота консультанта з архітектором оцінюється близько 1 тис. дол.

Рекомендації фен-шуй для квартир досить нескладні, потрібно лише врахувати, що вони змінюються протягом кожного року, оскільки енергія не статична, а переміщується з одного місця в інше. Людині весь час доводиться адаптуватися, тобто переміщуватися по квартирі разом із енергією і меблями, що до смаку далеко не кожному...

Обираючи квартиру, фахівці радять звернути увагу на сусідні будинки: їхні кути не мають бути спрямовані у вікна квартири. Сприятливо, коли ваш будинок оточений із трьох сторін пагорбами чи іншими будинками — тоді енергія накопичується і не вивітрюється, як, наприклад, у районі Троєщини в Києві, де увесь час дмуть вітри і гуляють протяги.

Фахівці стверджують, що в людей, котрі живуть у таких районах, гроші й здоров’я течуть «крізь пальці», бо там вітри й великі проміжки між будинками, убога рослинність...

Не слід забувати, що головне місце в квартирі — це спальня, точніше, той куток, де ви її облаштуєте. Спати бажано головою до закритої стіни, у якій немає вікон і дверей, або завісити вікно важкою шторою. У протилежному разі людина не зможе розслабитися і перебуватиме під час сну в напівактивному стані. Ситуацію можуть пом’якшити сприятливі енергії в будинку або спрямування ліжка у ваш позитивний бік.

Вхід у квартиру не має бути захаращений коробками, меблями, взуттям тощо. Енергія повинна надходити вільно, інакше починаються її завихрення, і вона змінює свою якість, завдаючи мешканцям шкоди.

З будівництвом котеджу все виглядає значно складніше.

— Кожен будинок має свою енергію, котру він «захопив» і «законсервував» під час будівництва, — ділиться секретами Віталій Дяченко. — Будинок також отримує енергію року (за східним календарем) у момент його закладання. Місія консультанта — зробити розрахунки, щоб визначити: які енергії були в цьому будинку?

Ідеальний варіант, коли перед входом у будинок тече річка чи є озеро, а ділянка оточена пагорбами, тобто розташована в балці. Китайці вважають, що будинок має бути оточений такою собі літерою С, а з боку входу мати відкритий простір. Необхідно забезпечити постійне надходження енергії і її циркуляцію. Добре, коли навколо будинку ростуть дерева, що створюють природну огорожу.

Бажано визначити: чи немає на місці ділянки геопатогенної зони? У Києві є цілі райони з такими «вкрапленнями» — це район Борщагівки і всього Гідропарку, де мешканці просто не можуть добре почуватися. Непогано мати інформацію про можливі підземні води та течії.

На думку багатьох фахівців, навколо будинку не має бути мостів і естакад, що створюють завихрення енергії, а радіус «спокійного простору» має становити близько 300 метрів.

Вхід у будинок улаштовують залежно від «компасних напрямків» господаря.

Китайці зазвичай споруджують будинки «обличчям» на південь, щоб під час зими його освітлювало й нагрівало сонце.

Карма чи недбайливі службовці?

Фен-шуй в офісі передбачає абсолютно інші вимоги й оплату. Вартість консультації оцінюється як дизайнерська робота — від двох до 10 дол. за м2 по Києву.

Бізнесмен, який вкладає гроші в планування нежитлового приміщення, чекає віддачі, сподіваючись, що справи й приплив коштів неодмінно пожвавляться.

Тим часом багато хто не розуміє, що результат на третину залежить від самої людини. Люди чекають, що після приходу консультанта в приміщенні з’являться статуетки та дзвіночки, тобто хочуть візуально бачити роботу, за яку заплатили гроші. До речі, статуетки тощо теж мають значення: вони впливають на підсвідомість.

Перестановка меблів чи перепланування офісу мало кого влаштовує, хоча в даному разі це найголовніше.

Саме тому консультанта з фен-шуй часто плутають із дизайнером, який працює з ним у парі. Іноді клієнт запрошує й архітектора.

— Китайці вважають, — розповідає Віталій Дяченко, — що третина успіху залежить від карми, тобто долі людини, котра може бути «розрахована» із допомогою астрології. Друга третина залежить від фен-шуй і третя — від зусиль людини.

Якщо в офісі є несумлінні працівники, то фен-шуй допоможе створити певні сприятливі ситуації, щоб піднятися на сходинку вище, притлумити ці проблеми і стимулювати персонал до подальшого розвитку.

Існують постійні рекомендації: за робочим столом за працівником має бути глуха стіна. Це гарантія того, що людина не відволікатиметься. Якщо за її спиною ходитимуть люди, це рівносильно тому, що вона лягла спати головою до моря. Мозок буде увімкнений в очікуванні неприємностей з-за спини.

2007 року на південному заході сконцентрується найбільш сприятлива енергія, що обіцяє успіх у фінансових справах. Саме там бажано розмістити свій письмовий стіл, акваріум, фонтанчик чи телевізор, які цю енергію активуватимуть.

Цього року (до лютого 2008 року) небажано сидіти під час роботи обличчям на північний захід. Варто уникати і північного напрямку...

«Прохідний» бізнес

На жаль, перевірити ефективність послуг консультантів із фен-шуй практично неможливо. Мабуть, саме тому основним контингентом подібних фірм є клієнти з високим рівнем доходів.

Однак — попри обмежене коло замовників — приплив клієнтів не припиняється і стабільно становить близько 20% на рік.

За оцінками спостерігачів, сьогодні в Києві є близько п’яти відомих фірм, які активно себе піарять, наприклад, Академія китайської метафізики Володимира Захарова і школа «Південна зірка» Надії Беспалової. Крім того, існує сила-силенна дрібних фірм і приватних консультантів.

Незвичайна принадність цього бізнесу пояснюється тим, що поріг входження в нього надзвичайно низький. Щоб відкрити свою фірму з фен-шуй, потрібно лише пройти курс навчання й отримати диплом або просто знайти контакт із закордонними майстрами, щоб запозичити в них якісні знання.

Ціна освіти приблизно дорівнює нашій університетській (кілька тисяч доларів) плюс витрати на поїздки в Азію, якщо ви хочете навчатися у справжнього майстра. Це і є ціна входження в ринок.

— На Заході багато компаній заощаджують на оренді офісу, наймаючи людей, котрі працюють дистанційно на комп’ютері. На сьогодні немає сенсу винаймати шикарне приміщення, оскільки робити виміри й консультувати потрібно на території клієнта, — коментує Віталій Дяченко. — Цей бізнес зручний тим, що поріг виходу з нього теж невисокий: легко перекваліфікуватися. За такого «прохідного» бар’єра ніхто не гарантований від послуг сумнівних спеціалістів, тому рекомендую вам придивитися, перш ніж робити замовлення. Я почав займатися фен-шуй із 1994 року, коли про це мало хто знав. Лабораторію фен-шуй організував із трьома однодумцями 2000 року. Навчався у Дерека Волтера у Великобританії, пройшов також заочне навчання в Центральній академії фен-шуй (Малайзія). 2003 року ми відкрили курси навчання, а торік я провів перший виїзний семінар у Шарм-еш-Шейху в Єгипті. Намагаємося викривати міфи і відокремлювати фен-шуй від китайської культури, щоб люди розрізняли — де реально працюють закони фізики, а де — забобони...

Якщо ви все ж таки провели, піддавшись весняному настрою, перепланування в будинку чи офісі, вам залишається тільки шукати відповідь: допомогло досягти успіху магічне слово «фен-шуй» чи просто усміхнулася удача?..

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі