Дерегуляція не за рейтингом

Поділитися
Дерегуляція не за рейтингом
Як знайти ту саму золоту середину, пошук якої перетворився ледь не на момент істини?

Вади регуляторного середовища для ведення бізнесу в Україні - одне з ключових проблемних місць, які стримують розвиток підприємницької ініціативи та формування середнього класу, цементуючи в такий спосіб сформовану після розпаду СРСР інвалідну соціальну структуру суспільства. Суспільства, в якому у переважної частини електоральних мас у пошані популізм і в якому індульговано корупцію. Водночас 90% українців ненавидять свою роботу, виявившись нездатними або позбавленими можливості реалізувати свої здібності й таланти.

Низькі позиції України в міжнародних рейтингах, що оцінюють якість регуляторного середовища, рівень корупції та конкурентоспроможність економіки, як і численні історії розчарувань відбивають у потенційних іноземних інвесторів навіть бажання цікавитися бізнес-можливостями, що відкриваються в нашій країні. І це попри те, що в регуляторній сфері за останні роки було проведено справді чимало значущих реформ. І це вже навіть почало позначатися на рейтингу групи Світового банку "Ведення бізнесу", новий перерахунок якого з'явиться, ймовірно, наприкінці цього місяця.

Утім, для самих підприємців не такими важливими є показники якихось там закордонних рейтингів, як внутрішні гарантії захищеності від неправомірного посягання на майнові та інші права в судах й інших нібито правоохоронних інстанціях. А ще від несумлінної й упередженої "уваги" сонму чиновників, щедро наділених повноваженнями пильнувати, перевіряти, "не пущати" і забороняти. А отже, по суті, третирувати, кошмарити, вимагати тощо й абощо.

З іншого боку, не можна не брати до уваги й нинішній плачевний рівень правової культури і соціальної (без)відповідальності, а іноді й повну відсутність будь-якої моралі у безлічі вітчизняних горе-підприємців, готових торгувати всім і вся без розбору та оглядки на наслідки (і саме до цього поки що зводиться переважна частина малих і середніх бізнесів в Україні). Тому державі, звісно, складно зважитися на одномоментне розформування багатотисячної "армії" перевіряльників - нехай вона й не може цю армію як слід утримувати. Тож остання просто змушена жити на "підніжному кормі".

Як знайти ту саму золоту середину, пошук якої перетворився ледь не на момент істини? Думки з цього приводу лідера Всеукраїнського об'єднання підприємців Оксани ПРОДАН і голови Держслужби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайла БРОДСЬКОГО читайте нижче.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі