Бродський: Платні «державні послуги» — це спосіб викачування грошей з бізнесу

Поділитися
За станом на сьогоднішній день урядами різних каденцій видано більше 200 ухвал з переліками платних послуг...

За станом на сьогоднішній день урядами різних каденцій видано більше 200 ухвал з переліками платних послуг. Проте, у більшості випадків під назвою «державні послуги» або «додаткові держпослуги» прописані види діяльності, які не мають стосунку до поняття «послуги», заявив глава Держкомпідприємництва Михайло Бродський.

«В основному вони або створюють додаткові перешкоди на шляху розвитку бізнесу, або викачують гроші», — пояснив він у статті для «Дзеркала тижня».

Як приклад Бродський назвав делегування Інститутом археології НАН права проведення обов'язкової археологічної експертизи дочірним підприємствам ДП «ОАСУ», які виставляють завищені рахунки на дослідження тієї або іншої ділянки. Вартість таких послуг часом досягає сотень тисяч гривень, відзначає він.

За його словами, Мінекології також залучило до процедури екологічних експертиз держустанову «Державна екологічна академія післядипломної освіти та управління». Вартість «пропонованих» обов'язкових послуг — 60 тис. грн., які надходять на рахунки небюджетної організації.

«Таких прикладів безліч і по МВС, МНС, МОЗ, та й інші відомства не відстають», — констатує голова Держкомпідприємництва.

Ще одним способом викачування грошей з підприємців є усілякі благодійні фонди при контролюючих організаціях. Причому, що більше у таких організацій контрольних і силових повноважень, тим більше фондів і тим більші їхні бюджети, говорить Бродський.

«До останнього часу ніхто навіть не думав провести облік усіх цих осередків «благодійної діяльності» і з’ясувати, скільки ж вони знімають грошей з українців, а також куди ці гроші витрачаються. Зате відомі випадки, коли ні міністр, ні його заступники не знали про існування у захистку відомства того чи іншого фонду, тоді як «рекетирська» лавочка перетворилася на приватний бізнес номенклатури середньої ланки.», — відзначив голова Держкомпідприємництва.

Докладніше читайте в статті Михайла Бродського «Ти не зобов'язаний змінити світ, але ти не маєш права нічого не робити для цього» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі