На початку минулого тижня Державна служба охорони МВС України зняла свої пости з банківських установ Львівської області. Банкіри моментально виступили з претензіями до ДСО: мовляв, банки можуть стати суб’єктом злочинних дій криміналу. Вони стверджують, що Держслужба, «використовуючи своє монопольне становище на ринку охоронних структур» (адже право використовувати вогнепальну зброю мають лише правоохоронні органи, у тому числі ДСО МВС), наприкінці минулого року без очевидних підстав підвищила ціни на свої послуги в півтора-два рази.
Трохи інакше дивиться на інцидент керівництво служби охорони. Воно пояснює підвищення цін на свої послуги прагненням виконати президентський Указ про 100-відсоткове підвищення заробітної плати працівникам органів внутрішніх справ. У ДСО також уточнили, що далеко не всі банки Львівської області залишилися без охорони: лише 19 відділень «Авалю», 10 відділень «Приватбанку» та кілька менших банків. Більшість же фінансових установ уже переуклали договори, прийнявши нові розцінки. Запевняють також, що вже відновлено охорону на раніше залишених відділеннях. Причому на попередніх умовах, але лише на місяць.
Джерела конфлікту можна шукати в подіях осені минулого року, коли було скасовано спільну Інструкцію МВС і Нацбанку, згідно з якою, ДСО перевіряла банківські об’єкти на предмет безпеки, а НБУ, відповідно до цього, видавав банку ліцензію. Тоді ДСО і втратила частину своїх доходів.