Altimo не зобов’язана продавати частку в «Київстарі»

Поділитися
Арбітражний суд Нью-Йорка своїм рішенням від 1 серпня ц.р. зобов’язав російську Altimo продати свою ч...

Арбітражний суд Нью-Йорка своїм рішенням від 1 серпня ц.р. зобов’язав російську Altimo продати свою частку акцій в операторі мобільного зв’язку «Київстар» неафільованій компанії протягом 120 днів, повідомили в четвер «Українські Новини». У компанії «Сторм», яка представляє інтереси Altimo в Україні, стверджують, що рішення, прийняте Нью-йоркським арбітражним судом, не має жодної юридичної чинності й не вплине на ситуацію навколо найбільшого оператора мобільного зв’язку України.

За даними Telenor, арбітражний суд Нью-Йорка прийняв це рішення через порушення компанією «Сторм», котра належить російській компанії Altimo, договору акціонерів про спільні інвестиції в «Київстарі», задовольнивши тим самим позов Тelenor, поданий у лютому 2006 року.

Як кажуть у «Стормі», виходячи з ранніх рішень українських судів, Telenor не мав права брати участь у Нью-йоркському арбітражі в суперечці навколо «Київстару».

Крім того, за даними «Сторму», відповідно до українського закону, неможливо визнати американське арбітражне рішення в Україні, тому що Нью-йоркському арбітражному суду бракує юрисдикції для слухань і прийняття рішень.

І «Сторму», і Telenor суд заборонив брати участь у засіданнях Нью-йоркського арбітражу. Позиція Аltimo залишається незмінною: всі спірні проблеми між акціонерами «Київстару» можуть бути вирішені тільки в межах української національної юрисдикції.

За повідомленням Telenor, суд заборонив «Сторму» та іншим діючим із ним особам вести будь-які судові розгляди в Україні.

«Рішення Нью-йоркського суду не може змінити юридичну ситуацію навколо «Київстару», котра має вирішитися відповідно до українського законодавства. Ми перейдемо до захисту наших прав міноритарних акціонерів у «Київстарі», тому що впевнені в них і юридично, і морально. Ми також закликаємо Telenor припинити ігнорувати рішення, прийняті судами в Україні», — прокоментував цю заяву представник «Сторму».

Трохи передісторії. Як уже писало «ДТ», 22 грудня 2005 року Господарський суд України анулював положення статуту ЗАТ «Київстар», якими регулюється порядок формування правління компанії та призначення її президента. 25 квітня 2006 року Господарський суд Києва вирішив, що статут «Київстару» не має законної сили, включаючи пункт, що встановлює юрисдикцію міжнародного арбітражу в разі виникнення суперечок.

У відповідь у своїй заяві Тelenor зажадав, аби українські судові позови розглядалися Нью-йоркським арбітражем, відповідно до статуту, навіть якщо це суперечить українському законодавству.

Першого грудня 2006 року Голосіївський районний суд Києва прийняв рішення, що забороняє як дочірньому підприємству Altimo — ТОВ «Сторм», так і Telenor брати участь у засіданнях арбітражного суду в Нью-Йорку. Попри це, Telenor підтвердив свою участь у засіданнях арбітражу й одержав розпорядження Федерального суду Південного району Нью-Йорка проти Altimo та її українського активу про заборону будь-яких дій, спрямованих на невиконання або перешкоджання арбітражним і судовим розглядам.

ТОВ «Сторм», зареєстроване в Україні, не могло зневажити рішення українського суду й не брало участі у зазначених засіданнях зарубіжного арбітражного суду з 1 грудня 2006 року. Компанія інформувала Нью-йоркський арбітраж про свою позицію щодо претензій Telenor, які можуть виникнути в майбутньому.

— Щоб рішення Нью-йоркського арбітражного суду могло бути виконане в Україні, його треба визнати у встановленому законом порядку. Для цього Telenor має подати до українського суду відповідну заяву, а суд — прийняти з цього приводу рішення, — коментує ситуацію старший партнер юридичної компанії «Ілляшев і Партнери» Михайло Ілляшев. — Крім того, Нью-йоркський арбітраж — це не інституціональний судовий орган в звичному розумінні, це третейський комерційний суд, справа в якому розглядається за згодою сторін. Саме цей суд був прописаний в Акціонерній угоді компанії «Київстар» для розв’язання суперечок між акціонерами. Проте через протиріччя з українським законодавством, які були в ньому, ще в квітні 2006 року рішенням Господарського суду Києва Акціонерний договір був визнаний нікчемним, а отже, таким, що ніколи не мав сили. Пізніше це рішення було підтверджено Апеляційним судом столиці. Природно, якщо Telenor подаватиме до українських судів заяви про визнання нью-йоркського рішення, «Сторм» буде заперечувати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі